Aston Martin Vanquish Zagato Volante

Novinky Aston Martin predstavil unikátny roadster

Foto: Aston Martin

20.8. 2016 17:00 Plodná spolupráca medzi automobilkou Aston Martin a dielňou Zagato prináša ďalšie ovocie. Aston Martin Vanquish Zagato Volante je jedinečný roadster.

Nie je to tak dávno, čo Aston Martin v spolupráci s karosárskou firmou Zagato svetu predstavil model Vanquish Zagato. Unikátne kupé malo premiéru v Taliansku pri jazere Como. Červený diabol teraz zhodil strechu na udalosti Concours d’Elegance v Spojených štátoch amerických. Ide o prehliadku elegenantných a luxusných vozidiel, na ktorej automobilky často predstavujú svoje novinky. Vyrobených bude iba 99 kusov tohto exkluzívneho automobilu. Cena jedného exempláru pravdepodobne presiahne hodnotu 500 000 eur.

Aston Martin Vanquish Zagato Volante stojí viac ako 500 000 eur
Aston Martin Vanquish Zagato Volante stojí viac ako 500 000 eur
Zdroj: AUTO BILD

Zaujímavé je, že roadster dostane na ochranu pred počasím tzv. hardtop, teda pevnú strechu, ktorá je inšpirovaná modelmi DB7 Zagato, DB AR1 či dokonca originálnym modelom V8 Vantage Volante z roku 1987. Dizajn automobilu sa v porovnaní so športovým kupé vôbec nezmenil. Zmeny sa udiali pod kapotou, nič veľké však nečakajte. Atmosférický agregát V12 s objemom 5,9 litra dostal v prípade Volante o niekoľko koní naviac.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia