Koncept Hyundai Santa Cruz z roku 2015 predznamenáva možnú podobu pick-upu kórejskej automobilky.

Novinky Pick-up Hyundai ako ostré N-ko? Vraj je všetko možné, tvrdí rešpektovaný Biermann

Foto: Hyundai

16.9. 17:32 Hyundai má so svojou športovou divíziou smelé plány. Krátko po predstavení ortodoxného i30 N Project C prekvapuje odhodlaným vyjadrením.

Nie je tajomstvom, že za úspechom Hyundai i30 N možno cítiť rukopis rešpektovaného Alberta Biermanna. Bývalý šéf divízie BMW M už pred rokmi prešiel do nového pôsobiska a jeho spolupráca s kórejskou automobilkou prináša sladké ovocie.

Koncept Hyundai Santa Cruz z roku 2015 predznamenáva možnú podobu pick-upu kórejskej automobilky.
Koncept Hyundai Santa Cruz z roku 2015 predznamenáva možnú podobu pick-upu kórejskej automobilky.
Zdroj: Hyundai

Na frankfurtskom autosalóne Hyundai uviedol Project C, brutálnu verziu hot-hatchu i30 N. Krátko po tom na seba opäť púta pozornosť. Albert Biermann sa totiž v rozhovore pre server Carsales vyjadril aj na účet chystaného pick-upu s písmenom "H" na čelnej maske.

Potenciálny vzhľad novinky naznačila už dávnejšie štúdia Santa Cruz, ktorá v mnohých detailoch pripomína populárne SUV Tucson, má však robustnejšie tvary. Vieme o nej, že by na trh mohla prísť už v priebehu budúceho roka a vyrábať by sa mala v USA. Teraz už tušíme, že by mohla zamiešať karty aj na poli exkluzívnych športových pick-upov. Albert Biermann sa v interview po otázke na možný variant pick-upu s prívlastkom N vyjadril, že v automobilkách Hyundai a Kia nie je nič nemožné.

 Podľa zákulisných klebiet by takýto pick-up mal priamo konkurovať Fordu Ranger Raptor, ten by však predčil výkonom. Údajne by sa totiž pod jeho kapotu mohol dostať upravený prepĺňaný dvojliter známy z dnešného i30 N, tentokrát však upravený na výkon presahujúci 221 kW (300 k). V kombinácii s off-roadovým podvozkom by mohlo ísť o brutálny stroj. Jeho prípadnú existenciu však definitívne potvrdí či vyvráti len čas.

Video

Diskusia