ikona

Novinky Passat odhalený v Číne asi príde aj do USA

Foto: Volkswagen

18.12. 2018 16:33 Dizajnové skice naznačujú rovnakú identitu dvojice verzií sedanu, ukazujú však aj drobné rozdiely a športový balík R-Line.

Tohtoročná sezóna autosalónov je za nami, tú nasledujúcu otvorí už tradične severoamerický Detroit. O viacerých debutantoch pripravených pre výstavu známu pod skratkou NAIAS už vieme. Chýbať na nej nebude ani Volkswagen, ktorý plánuje predstaviť komplexne zmodernizovaný Passat. Jeho vzhľad firma aktuálne naznačila prostredníctvom náčrtov.

Na detroitskom výstavisku sa ukáže Passat určený pre Spojené štáty
Na detroitskom výstavisku sa ukáže Passat určený pre Spojené štáty
Zdroj: Volkswagen

Skice ukazujú modrý exemplár sedanu s výrazne dynamickým nádychom. Môžu za to prehnané tvary, najmä obrovské kolesá. Tie budú nepochybne v skutočnosti omnoho menšie. Základné línie sa však s veľkou pravdepodobnosťou meniť nebudú a znamená tak jednu vec. Variant odhalený pred dvomi mesiacmi v Číne asi príde aj do USA.

Dizajnové náčrty vyzerajú v základných črtách rovnako identicky s vyhotovením prezentovaným na pôde najľudnatejšej krajiny sveta, výnimkou je napríklad predná kapota s viacerými prelismi. Rozdielne sú tiež kolesá a nárazníky. No vzhľadom na ich športový štýl predpokladáme, že ide o súčasť balíka R-Line obsahujúceho aj zdvojené lichobežníky zakončujúce výfuk.

Na potvrdenie rovnakej identity dvojice si ešte chvíľu musíme počkať, stále nemožno vylúčiť ani scenár dvojice podobných vozidiel. Volkswagen totiž bude oba modely montovať lokálne. Čínsky model má schádzať z pásov továrne v Nanjingu, americký zasa bude produkovať fabrika Chattanooga. Európsky variant s nemeckým pôvodom bude bezpochyby v mnohých aspektoch odlišný. Jeho premiéra sa má odohrať v prvej polovici budúceho roka, hlavným kandidátom na miesto premiéry je marcová Ženeva.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia