ikona

Novinky Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Foto: Youtube/ Hyundai

15.11. 2018 12:00 Kórejská automobilka Hyundai predstaví svoje najväčšie SUV na autosalóne v Los Angeles. Pojme až ôsmich pasažierov a poháňať ho môže šesťvalec.

Množstvo automobiliek postupne zverejňuje informácie o novinkách, ktoré predstavia na autosalóne v Los Angeles. Výnimkou nie je ani Hyundai, ktorý je pripravený svetu svoju ukázať vlajkovú loď na poli SUV. Plaviť sa bude pod menom Palisade a na palubu prijme až osem cestujúcich.

Najväčší pripravovaný Hyundai nezaprie svoj príbuzenský vzťah s Kiou Telluride. Obe rozmerné esúvéčka zdieľajú rovnakú platformu a v zákulisí sa skloňuje aj využitie šesťvalcového motora zo Sorenta. Dizajnovú inšpiráciu môže Palisade čerpať aj od konceptu HDC-2 Grandmaster. V každom prípade pôjde o vlajkovú loď kórejskej automobilky v segmente SUV.

Hyundai hovorí o výraznom exteriéri novinky, ktorý sa dožaduje pozornosti. V interiéri budú využité prémiové materiály a samozrejmosťou majú byť najnovšie bezpečnostné prvky a technológie. O tom sa bude môcť presvedčiť až osem pasažierov vrátane vodiča.

Základom pre pomenovanie Palisade, ktoré by malo evokovať nadhľad a prosperitu, bola oblasť Pacific Palisades v americkej Kalifornii. V štátoch bude priestranné SUV dostupné v predaji od budúceho leta. Záujemcovia ale budú mať možnosť prezrieť si ho detailnejšie už na blížiacej sa auto šou v Los Angeles koncom novembra. Vtedy by už mala byť známa aj cena.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD
Diskusia  ()

Video

Diskusia