ikona

Novinky Opel vyložil karty na stôl: Corsa-e odhalená

Foto: Opel

27.5. 19:01 Oficiálne predstavenie nového elektromobilu neprinieslo žiadne prekvapenia, technicky je zhodný s modelom Peugeot e-208. Odlišný je akurát dojazd.

Počas minulého týždňa došlo k ďalšiemu významnému úniku materiálov prezrádzajúcich veľa o pripravovanom aute. Predčasný debut absolvoval Opel Corsa generácie F, ktorý vykukol na svet rovno v očakávanom elektrickom vyhotovení. Rüsselsheim preto vyložil karty na stôl. Akumulátorová verzia je odhalená, detaily týkajúce sa konvenčných variantov si ale výrobca necháva pre seba.

Elektrická novinka zrýchli na stovku za 8,1 sekundy
Elektrická novinka zrýchli na stovku za 8,1 sekundy
Zdroj: Opel

Keďže fotografie nového hatchbacku nemeckej značky unikli v dostatočnom počte i slušnom rozlíšení, ich oficiálne zverejnenie neprinieslo absolútne žiadne prekvapenia. Opel nám ponúkol akurát niekoľko lepších pohľadov na vybrané detaily. Ide napríklad o dvojfarebné disky kolies, ktoré sú tvarovo optimalizované na základe prúdenia vzduchu.

Na záberoch môžeme vidieť aj logo elektromobilu na centrálnom stĺpiku či konektor skrývajúci sa pod štandardne umiestneným dvierkami. Je viac než pravdepodobné, že spaľovacie modely budú mať rovnako riešené viečko nádrže. Od batériových exemplárov sa asi budú okrem označení odlišovať aj maskou chladiča či výplňou predného nárazníka. Detailné rozdiely očakávame tiež v interiéri, ktorý sme už mohli vidieť pri neoficiálnom publikovaní fotografií.

Články batérie sú uložené pod podlahou hatchbacku
Články batérie sú uložené pod podlahou hatchbacku
Zdroj: Opel

Zverejnenie parametrov iba potvrdilo to, čo sa očakávalo. Opel Corsa-e je technicky zhodný s koncernovým modelom Peugeot e-208. V preklade to znamená prítomnosť vpredu uloženého elektromotora s maximálnym výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm, ktorý má hatchback rozbehnúť z pokoja na rýchlosť 100 km/h za 8,1 sekundy. To je rovnaký údaj ako pri Francúzovi.

Okrem pohonu má dvojica bratov zo skupiny PSA zhodný aj akumulátor s kapacitou 50 kWh. Nemci napriek tomu spomínajú o niečo kratší dojazd, podľa WLTP by malo ísť o 330 kilometrov. Peugeot pri svojom vozidle uvádza o 10 km väčšiu hodnotu. Zaujímavý bude nepochybne cenový súboj dvojice elektromobilov, na zverejnenie konkrétnych čiastok si však ešte počkáme. Dátum štartu predaja nie je v prípade novinky značky Opel známy.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia