Dizajn Land Roveru Defender odhalila animácia digitálnej prístrojovky

Novinky Nové auto zo Slovenska: Únik ukázal ikonu z Nitry

Foto: Twitter/ landroverphotoalbum

25.6. 15:20 Návrat Land Roveru Defender patrí medzi najočakávanejšie automobilové udalosti nadchádzajúcej automobilovej jesene. Auto, ktoré pribudne do portfólia modelov vyrábaných na Slovensku, teraz odhalil predčasný únik fotiek.

Automobilové továrne na Slovensku budú už čoskoro opúšťať viaceré atraktívne novinky. Peugeot bude v Trnave produkovať kompletnú rodinu modelu 208 vrátane bezemisnej verzie e-208, Kia zajtra uvedie crossover XCeed, ktorý zasa doplní portfólio ťažiskového produktu Ceed. Do partie čoskoro pribudne aj nitrianska fabrika Jaguar Land Rover, ktorá u nás bude produkovať znovuzrodenú terénnu ikonu - Land Rover Defender.

Dizajn Land Roveru Defender odhalila animácia digitálnej prístrojovky
Dizajn Land Roveru Defender odhalila animácia digitálnej prístrojovky
Zdroj: Twitter/ landroverphotoalbum

Debut Defenderu bude ostro sledovaný po celom svete, ikona medzi off-roadovými autami schádzala z výrobných liniek britského Solihullu od roku 1983 až do roku 2016, kedy bola jej produkcia ukončená. Istý čas sa produkovala i v Malajzii. O nástupe novej generácie sa hovorí už roky, jej príchodu by sme sa mali dočkať na jesennom autosalóne vo Frankfurte.

O vzhľade a schopnostiach Land Roveru nám už čo-to naznačili fotografie maskovaných prototypov z drsného terénu či nasadenia v Keni, teraz už je kompletne odhalený. Defender dostane podľa očakávaní hranatú karosériu, ktorú bude zjemňovať viacero oblých línií. Pohľad na profil auta prezrádza aj vypuknuté blatníky kolies či prítomnosť decentného prelisu na dverách. Uniknutá fotka zachytáva päťdverové vyhotovenie, dočkať by sme sa však mali i kratšieho trojdveráka.

Ešte pred pohľadom na samotné auto unikol aj záber kokpitu nitrianskej novinky
Ešte pred pohľadom na samotné auto unikol aj záber kokpitu nitrianskej novinky
Zdroj: Twitter (rcdesignsuk)

A- a B- a C-stĺpiky budú využívať lesklé čierne lakovanie a tak budú prakticky neviditeľné, čo vytvorí ilúziu “plávajúcej” strechy. Na úrovni batožinového priestoru sa však bude nachádzať netradičný dizajnový prvok vytvárajúci D-stĺpik karosérie. Rátať možno aj s rezervou umiestnenou na dverách batožinového priestoru.

O interiéri nitrianskej pýchy nám zatiaľ čo-to naznačila len jedna uniknutá snímka. Už teraz je zrejmé, že dostane digitálny prístrojový štít a minimalistický dizajn. Ako základné pohonné jednotky sa najčastejšie skloňujú dvojlitrové zážihové a vznetové štvorvalce. Kombinovať sa údajne budú i s elektrickým motorom. Samozrejmosťou má byť prítomnosť pohonu všetkých kolies či samočinnej prevodovky, dostupná však zrejme bude i manuálna.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia