ikona

Novinky Audi chystá novú vlajkovú loď: Model Q8

Foto: Audi

22.12. 2016 10:29 Blíži sa autosalón v Detroite a automobilky pomaly upozorňujú na svoje novinky. Audi plánuje predstaviť koncept nového modelu, ktorý by mal prekonať BMW X6 či Mercedes GLE Coupé.

Detroitský autosalón bude svedkom viacerých premiér, medzi nimi sa zaskvie aj odpoveď Ingolstadtu na BMW X6 či Mercedes GLE Coupé. Audi totiž do USA príde s novým konceptom SUV, ktorý má naznačovať budúcu podobu druhej vlajkovej lode automobilky.

Reálne kupé-SUV by mohlo byť schopné konkurovať vrcholným SUV súčasnosti
Reálne kupé-SUV by mohlo byť schopné konkurovať vrcholným SUV súčasnosti
Zdroj: Audi

Audi Q8 by v ponuke nemeckej prémiovej značky malo zaujať miesto po boku súčasného “kráľa”, limuzíny A8. Preto sa očakáva, že Q8 by sa mohlo veľkosťou i cenou dostať nad úroveň kupé-SUV X6 či GLE. Je pravdepodobné, že vďaka rozmerom či výbave bude konkurovať Porsche Cayenne či dokonca Bentley Bentayga.

Hovorí sa o tom, že pod kapotu Q8 by sa mali dostať nové zážihové i vznetové agregáty koncepcie V6 a V8. Už teraz sa špekuluje o vyhotovení RS Q8, ktoré by vďaka dvakrát prepĺňanému vidlicovému osemvalcu spaľujúcemu benzín na cestu mohlo posielať približne 441 kW (600 k).

Predná časť konceptu je rezaná o niečo ostrejšie, ako je tomu u iných modelov značky
Predná časť konceptu je rezaná o niečo ostrejšie, ako je tomu u iných modelov značky
Zdroj: Audi

Fanúšikov automobilky určite poteší, že šéfdizajnér Lichte sa vyjadril, že v budúcnosti sa na seba jednotlivé modely Audi od seba budú viac odlišovať. Dizajnové skice novinky sa po prvýkrát objavili na nemeckom spravodajskom portáli Welt.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia