Interiér budúcej triedy G

Novinky Mercedes triedy G: Kokpit je prezradený

Foto: autoweek.nl

15.11. 2017 10:23 Stránka holandského magazínu priniesla fotografie časti interiéru chystaného nástupcu off-roadu, ktorý by mal debutovať v Detroite.

Terénna legenda nosiaca na maske chladiča trojcípu hviezdu dostane čoskoro ďalšiu generáciu. Ako naznačujú fotografie maskovaných prototypov, k žiadnej zásadnej dizajnovej zmene dôjsť nemá. Mercedes sa vydá cestou evolúcie tradičného hranatého vzhľadu. Výraznejších zmien sa dočkáme vo vnútri, čo vieme už dnes. Kokpit budúcej triedy G je totiž prezradený predčasne.

Zábery palubnej dosky pravdepodobne vznikli na internom podujatí
Zábery palubnej dosky pravdepodobne vznikli na internom podujatí
Zdroj: autoweek.nl

Stránka holandského magazínu Auto Week v týchto dňoch priniesla zábery samostatnej palubnej dosky, ktoré pravdepodobne vznikli na internom firemnom podujatí. Medzičasom tento materiál stiahla. No internet si pamätá a fotografie prevzali viaceré ďalšie médiá, vrátane webu Carscoops. Nemeckej automobilke sa tak už tajomstvo uchovať nepodarilo.

Ako môžeme na publikovaných obrázkoch vidieť, kabína chystaného off-roadu prejde výraznou zmenou. Po vzore viacerých aktuálnych áut značky Mercedes-Benz dostane nástupca ikony veľký centrálny displej schovaný pod spoločným štítom s prístrojovým panelom. Ten na záberoch obsahuje dva konvenčné budíky, no pravdepodobne môžeme rátať aj s kompletne digitálnou verziou ponúkanou za príplatok. Vznikla by tak známa dvojica rovnako veľkých 12,3-palcových obrazoviek.

Povedomých komponentov môžeme na palubnej doske vidieť viacero. Volant je prevzatý zo zmodernizovanej triedy S, zaujímavé výduchy klimatizácie zasa evokujú dvojdverové Éčka. To isté možno povedať o ovládaní klimatizácie či multimediálneho systému. Uprostred centrálneho panelu však zostali tlačidlá uzávierok diferenciálov, svoje miesto si zachovalo tiež držadlo na strane spolujazdca. Ani svoje charakteristické hranaté tvary táto časť interiéru celkom neopustila.

Kabína novej verzie terénnej ikony obsahuje viacero známych dielcov
Kabína novej verzie terénnej ikony obsahuje viacero známych dielcov
Zdroj: autoweek.nl

Na záberoch si môžeme všimnúť aj prísľub kvalitných materiálov, okrem volantu z vlajkovej lode to reprezentuje kožou obšitá vrchná časť dosky či obklady budiace dojem hliníka. Viditeľný je tiež hashtag #strongerthantime (silnejší než čas) odkazujúci na históriu Géčka a jeho tradičnú konštrukciu. Aj v budúcnosti má mať klasický rebrinový rám. No zákulisné zdroje hovoria o nezávislom zavesení kolies s adaptívnymi tlmičmi a množstve modernej techniky, či už bezpečnostnej alebo komfortnej. Kompletné odhalenie nového off-roadu by sa malo odohrať na januárovom autosalóne v Detroite.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia