Nissan Juke.

Novinky Nissan upozorňuje na Juke druhej generácie: Nástupcu obľúbeného SUV zatiaľ maskuje

Foto: Nissan

19.8. 17:09 Nové fotografie potvrdzujú mierne dizajnové zmeny. Vďaka nim by mohol byť budúci Juke menej kontroverzný, pričom okrem upraveného vzhľadu prinesie aj modernejšiu techniku.

Zhruba pred mesiacom Nissan prezradil, že 3. septembra predstaví Juke druhej generácie. Popritom zverejnil fotku odhaľujúcu jeho svetlomety. Teraz upozorňuje na vozidlo opäť, vydal množstvo ďalších záberov zachytávajúcich ho aj počas jazdy. Nástupcu obľúbeného malého SUV však zatiaľ maskuje. Napriek tomu je evidentné, že jeho typický štýl nemení.

Obrázky definitívne potvrdzujú, že japonská automobilka menila dizajn vozidla len mierne. Základný tvar karosérie je prakticky nedotknutý. Platí to pre mohutné oblúky blatníkov i klesajúcu strechu, ktorú však zakončuje väčší spojler. V bočnej časti je navyše línia pretínajúca dvere. Tie zadné majú schované kľučky, tak ako doteraz. Krivky karosérie sú o niečo ostrejšie.

Druhá generácie sa nechce dizajnovo veľmi vzdialiť od originálu.
Druhá generácie sa nechce dizajnovo veľmi vzdialiť od originálu.
Zdroj: Nissan

Napriek kamufláži ukazujú nové fotografie ďalšie dizajnové detaily. Tvár auta je od predchodcu výrazne odlíšená, obsahuje masívnu masku chladiča a väčšiu plochu majú aj okrúhle hlavné svetlá. Diódové pásy tentokrát nadväzujú priamo na predný gril. Netrčia už teda nad kapotu a lepšie integrované do celkových plôch plechu sú aj zadné kúsky. Kolesá majú oproti predchodcovi väčší priemer.

Vďaka vykonaným zmenám by mohol byť budúci Juke menej kontroverzný a nevzbudzovať také vášnivé reakcie ako originál. Okrem upraveného vzhľadu prinesie aj modernejšiu techniku. Podľa všetkého bude stáť na platforme CMF-B a využije množstvo rovnakých komponentov ako nedávno predstavený Renault Captur druhej generácie. Viac sa dozvieme už onedlho.

Video

Diskusia