Elektromobil NextEV

Novinky NextEV avizuje elektrický superšport

Foto: NextEV

17.11. 2016 10:30 Čínska firma odhalí v Londýne vozidlo, ktoré by malo podľa neoficiálnych zdrojov produkovať výkon asi 1 000 kW (1 360 k).

V ostatnom čase sa objavilo viacero spoločnosti, ktorých cieľom bolo zopakovať príbeh Tesla Motors. Každú chvíľu počúvame o mladých značkách túžiacich po výrobe elektromobilov. Medzi ne sa nedávno zaradil subjekt NextEV, ktorý pochádza z najľudnatejšej krajiny sveta. Už onedlho by mal ukázať svoju prvotinu. Jeho debut avizuje na 21. november, automobil odhalí v Londýne.

Prvotina spoločnosti NextEV bude pripomínať skôr pretekársky špeciál než bežné auto
Prvotina spoločnosti NextEV bude pripomínať skôr pretekársky špeciál než bežné auto
Zdroj: NextEV

Na pôde britskej metropoly má čínska firma predstaviť stroj, ktorý bude naozaj zásadný. Oficiálne o ňom nie je známe takmer nič. S istotou však vieme, že pôjde o elektrický superšport s poriadnym výkonom. Podľa neoficiálnych zdrojov by malo vozidlo produkovať asi 1 000 kW (1 360 k). Ako sme už mohli vidieť, navonok bude skôr pripomínať pretekársky špeciál než bežné auto pre premávku. Momentálne ukázali predstavitelia NextEV iba jeho diódové svetlá. Na odhalenie celého dizajnu si musíme ešte niekoľko dní počkať, rovnako ako na potvrdenie alebo vyvrátenie spomínaného čísla.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia