Ilustračná snímka

Novinky Nemecké automobilky žiadajú vládu o väčšiu podporu

Foto: Dreamstime

25.6. 16:00 Nemecké automobilky aj napriek rastúcemu politickému tlaku odmietajú vyrábať iba elektromobily, ale aj hybridy. Zároveň požadujú od vlády väčšiu podporu.

Automobilka BMW chce začať dodávať na trh svoje elektroautá skôr, než pôvodne plánovala. Zákazníci si jej modely budú môcť kúpiť už v roku 2023, teda o dva roky skôr.

BMW bude vyrábať 25 modelov na elektrický pohon. Agentúra DPA sa odvoláva na správu denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung publikovanú v pondelok.
Predseda správnej rady mníchovského koncernu Harald Krüger pre denník uviedol, že BMW bude každoročne zvyšovať výrobu elektroáut najmenej o 30 percent.

Správa bola uverejnená krátko pred ďalším „autosamitom" nemeckých predstaviteľov automobiliek so spolkovou kancelárkou Angelou Merkelovou, ktorý sa uskutoční v jej berlínskom úrade. BMW, rovnako ako všetky ostatné nemecké automobilky, žiada od politikov, aby viac podporovali odbyt elektrických áut.

Spoločnosti BMW, Daimler a Volkswagen sa nechcú sústreďovať len na elektrické motory, ktoré by získavali energiu z batérií. Majú v úmysle vyrábať aj hybridné vozidlá s elektrickým a spaľovacím motorom, ktoré by mali oveľa väčší dojazd než auta s batériami.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia