Možnosti priemyselného sektoru sú podľa ekonóma Zeleného vyčerpané.
TASR
TASR

Novinky Nemecké automobilky BMW a Daimler zatvoria pre nový koronavírus závody v USA

Foto: Reuters

22.3. 12:02 Čiastočne sú za rozhodnutím aj ekonomické dôvody, keďže, ako spoločnosť dodala, dopyt po autách v súčasnej situácii klesá.

Nemecké automobilky Daimler a BMW dočasne zatvoria svoje prevádzky na území USA. Dôvodom je šírenie nového koronavírusu.

Firma BMW v piatok večer (20. 3.) oznámila, že pre zdravotné riziká zastaví na dva týždne s platnosťou od 3. apríla produkciu vo svojom závode v Južnej Karolíne. "Zdravie a ochrana našich zamestnancov sú prvoradé," uviedla spoločnosť vo vyhlásení, ktoré zverejnila agentúra DPA.

Čiastočne sú za rozhodnutím aj ekonomické dôvody, keďže, ako spoločnosť dodala, dopyt po autách v súčasnej situácii klesá. "Vývoj pandémie má výrazný vplyv na celosvetový dopyt po automobiloch," uviedla BMW.

Z rovnakých dôvodov aj konkurenčný Daimler informoval, že výrobu v závode Mercedes-Benz v meste Tuscaloosa v Alabame v najbližších dvoch týždňoch pozastaví. Dočasne zastaví aj produkciu dodávok v Charlestone v Južnej Karolíne.

Administratíva bude fungovať naďalej, ale v obmedzenom režime. Ako Daimler dodal, vedenie situáciu naďalej sleduje a v prípade potreby je pripravený prijať ďalšie opatrenia.

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia