Pár dní dozadu predstavilo BMW omladenú verziu športového modelu M5. Polčasovým osviežením teraz prechádza jeho najbližší konkurent, Mercedes totiž završuje modernizáciu triedy E špičkovými verziami z dielne divízie AMG. Facelift teda absolvoval aj osemvalcový sedan a kombi nesúce štítok E 63. Respektíve E 63 S, čo je zaužívané označenie silnejšej odrody.

Navonok prešlo svalnaté Éčko očakávanými úpravami. Disponuje prepracovanými prednými svetlami, v prípade sedanu sa výrazne zmenili aj tie zadné. Retuš zasiahla tiež nárazníky. Tie majú ostrejšie tvary, chýbať nesmie štvorica lichobežníkových výfukových koncoviek. Ani špecifické disky kolies a maska chladiča v štýle Panamericana použitá už na množstve ďalších áut z tejto sorty.

Špičkové verzie s motorom V8 prechádzajú omladením ako posledné.
Špičkové verzie s motorom V8 prechádzajú omladením ako posledné.
Zdroj: Mercedes-Benz

Exteriérový dizajn modelu Mercedes-AMG E 63 teda presne spĺňa očakávania a prekvapenia neprináša ani interiér. Prešiel obligátnou obmenou čalúnenia a obkladových materiálov. Okrem toho dostal aktuálny multimediálny systém MBUX s dotykovou plôškou na centrálnej konzole a šesťramenný volant reagujúci na brušká prstov. Nechýba mu haptická odozva.

Pod kapotou zostalo prakticky všetko po starom, štvorlitrový biturbo osemvalec produkuje v štandardnej verzii najvyšší výkon 420 kW (571 k) a krútiaci moment 750 Nm. Variant označený písmeno S má špičkové hodnoty 450 kW (612 k) a 850 Nm. Motor je spriahnutý s deväťstupňovým automatom a pohonom všetkých kolies, ktorý má aj režim Drift posielajúci všetko dozadu.

Dynamické parametre modelu E 63 sa v rámci faceliftu nijak nezmenili.
Dynamické parametre modelu E 63 sa v rámci faceliftu nijak nezmenili.
Zdroj: Mercedes-Benz

Tak ako doteraz ponúka é-šesťdesiattrojka viacero možnosti individualizácie, od dielcov karosérie z uhlíkových vlákien cez rôzne balíky vybavenia po karbónovo-keramické brzdy. Všetky voľby ovplyvnia kúpnu cenu. Konkrétne čiastky platné pre omladené osemvalcové Éčko zatiaľ nepoznáme, Mercedes sa nevyjadril ani k dátumu začiatku predaja.