ikona

Novinky Mercedes-Benz načrtol formulu na batérie

Foto: Mercedes-Benz

15.8. 2018 13:05 Čerstvý spot potvrdil, že pripravovaná štúdia nadviaže na legendárne strieborné šípy. Jej výkon môže prekročiť tisíc koní.

Zhruba pred mesiacom Mercedes-Benz prezradil, že na prestížnom podujatí v Pebble Beach predstaví koncept spadajúci pod divíziu EQ. Jej prostredníctvom chce upozorniť na blížiace sa uvedenie jej prvého sériového zástupcu menom EQC. Základné rysy exponátu naznačil prostredníctvom skulptúry Aesthetics Progressive Luxury, teraz na novinku opäť upozornil.

Koncept zostáva naďalej zahalený rúškom tajomstva
Koncept zostáva naďalej zahalený rúškom tajomstva
Zdroj: Mercedes-Benz

Už prvotné dieliky skladačky naznačili, že napriek modernej technike štúdia dizajnom nadviaže na legendárne strieborné šípy z medzivojnového obdobia. Potvrdzuje to hashtag #eqsilverarrow priradený k videu zverejnenému na sociálnej sieti. Krátky spot zachytáva, ako šéfdizajnér značky Gorden Wagener načrtol pripravovanú formulu na batérie. Odkaz na minulosť je jasný už zo základných línií.

Vzhľadom na koncepciu vozidla je jasné, že bude extrémne rýchle. K jeho technike sa Stuttgart zatiaľ nijako konkrétne nevyjadril. Dávnejšie sa hovorilo o jasnom zatienení modelu SLS AMG Electric Drive, ten produkoval výkon 551 kW (740 k). Strieborný šíp by mohol zablúdiť do štvorcifernej oblasti. Počas budúceho víkendu sa dozvieme, či to bude skutočne tak.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia