ikona

Novinky Mazda3: Štvrtá generácia príde do LA

Foto: Mazda

23.10. 2018 10:33 Japonci hovoria v upútavke o novej ére a naznačujú dizajn hatchbacku nižšej strednej triedy, ktorý by mal vychádzať zo štúdie Kai.

Počas minulého týždňa sme informovali o náčrtoch, ktoré údajne zachytávali nový sedan Mazda3. Autenticitu materiálov potvrdiť nevieme. Rozsudok ohľadom ich pravosti pravdepodobne padne už čoskoro, japonská automobilka totiž spustila kampaň na nástupcu kompaktu. V pilotnom videu spomína novembrový dátum. Už dnes je pritom viac-menej jasné, čo tým myslí.

Tvary zadných partií evidentne čerpali z minuloročného konceptu
Tvary zadných partií evidentne čerpali z minuloročného konceptu
Zdroj: Mazda

V nasledujúcom mesiaci je do kalendára zapísané jediné podujatie medzinárodného významu, ktoré môže byť kandidátom na miesto debutu čerstvej trojky z Hirošimy. Štvrtá generácia s veľkou pravdepodobnosťou príde do LA. Virtuálny debut môže absolvovať ešte predtým, no naživo ju uvidia návštevníci výstaviska v Los Angeles koncom novembra.

Vo videu upozorňujúcom na debut vozidla hovorí Mazda o novej ére. Okrem toho naznačuje dizajn zadnej časti, ktorá by mala evokovať vlani predstavený koncept Kai. Ten by mal byť vo veľkej miere predlohou sériového hatchbacku nižšej strednej triedy. Zábery ukazujú tiež bočné partie, tie však nič podstatné neprezrádzajú. Na lepšiu ochutnávku dizajnu si ešte musíme počkať.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia