Škoda Superb Scout

Novinky Koľko stojí Superb Scout? Cena siaha vysoko, ponúka ale špičkové motorizácie a veľa výbavy

Foto: Filip Kadlečík

7.8. 2019 12:11 Škoda Superb Scout zarezonovala pri polčasovej modernizácii obľúbeného modelu Superb najviac. Teraz už vieme, aká je jej slovenská cena.

Škoda nedávno omladila svoju vlajkovú loď. Superb pri polčasovej modernizácii dostal aj dve nové verzie, ktoré v minulosti neponúkal. Na príchod a reálne zoznámenie s plug-in hybridným Superbom iV si ešte musíme počkať, očakávaný Superb Scout sme si však už vyskúšali aj na vlastnej koži. Dnes vieme aj to, koľko stojí.

Škoda Superb Scout 2.0 TSI DSG7 4x4
Škoda Superb Scout 2.0 TSI DSG7 4x4
Zdroj: Filip Kadlečík


Škoda svojmu čerstvému prírastku naordinovala základnú cenovku na úrovni 44 590 eur. Na prvý pohľad vysokú sumu sa Mladá Boleslav snaží vyvážiť bohatou ponukou. Keď si už kúpite Scout, na akúkoľvek základnú či strednú výbavu môžete zabudnúť, dostanete takmer všetko, čo Superb bežne môže mať.

Už sériovo Scout ponúkne LED matrixové predné reflektory, koncové diódové svetlomety, vyhrievanie predných aj zadných sedadiel či volantu, adaptívny podvozok, asistenta rozjazdu či navigačný systém Amundsen. Ak by ste mali záujem o lepší infotainment, za 2 409 si budete vedieť doobjednať palubnú jednotku s označením Columbus. Okrem nej v balíku Scout Plus nájdete i trojzónovú klimatizáciu či rádio s digitálnym príjmom. Virtuálny kokpit však bude naďalej za príplatok, treba si na neho prichystať baťovských 999 eur.

Z hľadiska jazdy je pre každý Superb Scout samozrejmosťou prítomnosť dvojspojkovej sedemstupňovej samočinnej prevodovky DSG, pohonu všetkých kolies a podvozku zvýšeného o 15 mm. Pod prednou kapotou budú pracovať dve pohonné jednotky, 2.0 TDI ponúkne 140 kW (190 k) a vrcholné 2.0 TSI zasa 200 kW (272 k). Od bežného Superbu sa Scout okrem vonkajšieho paketu odlišuje i v interiéri, kde sú použité špecifické dekory.

Video

Diskusia