ikona

Novinky Kodiaq RS: Najsilnejší diesel v histórii Škody

Foto: Škoda Auto

24.8. 2018 11:30 Škoda Kodiaq RS absolvuje svetovú premiéru na autosalóne v Paríži, naozaj dostane motor 2.0 BiTDI a pridá jednu drobnú novinku. Na čo sa ešte môžeme tešiť?

Športové divízie bežných značiek sú dnes v móde a zdá sa, že čoraz väčší cveng bude naberať aj skratka RS na čelných maskách automobilov značky Škoda. Spolu s uvedením nového Kodiaq RS totiž Škoda jemne zmení rokmi zaužívanú podobu známeho loga. Už teraz sa špekuluje o tom, že v budúcnosti by v novej červeno-striebornej podobe mohlo zdobiť viac modelov, než tomu je teraz.

Automobil by mal premiérovať v sýto modrom laku, ktorý bude v kontraste s jeho novým logom RS
Automobil by mal premiérovať v sýto modrom laku, ktorý bude v kontraste s jeho novým logom RS
Zdroj: Škoda Auto

Podstatnejšou novinkou je fakt, že už s istotou vieme, že Kodiaq RS použije známy agregát 2.0 BiTDI, ktorým aktuálne disponuje napríklad Volkswagen Passat. Pôjde o najsilnejší vznetový motor v histórii mladoboleslavskej automobilky, pochváliť sa totiž môže maximálnym výkonom 176 kW (239 k) a krútiacim momentom 500 Nm.

Okrem avizovanej zmeny loga a pohonnej jednotky zatiaľ Škoda stráži všetky tajomstvá modelu Kodiaq RS. Na verejnosť už prenikol len fakt, že podobne ako bežné verzie, aj športovejšie ladené SUV sa bude dať objednať aj v sedemmiestnej verzii.

Kodiaq RS má nadviazať na tradíciu modelov s označením RS, čo znamená “Rally Sport”, ktoré bolo po prvýkrát použité v roku 1974. V nedávnej minulosti bola typická farba pre RS známa pod názvom “Mean Green”, teraz sa však, zdá sa, od zelenej upustilo. Nasvedčuje tomu aj farebná zmena písmena “V” v logu RS, ktoré možno interpretovať ako “Victory”, poprípade “Víťazstvo”. Kodiaq RS na konte aktuálne už jedno má, aj keď je otázne, koľko si ho zvládne udržať.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia