Digitálnu prístrojovku časom dostane i samotný Ceed

Novinky Kia XCeed: Zásadná novinka v interiéri

Foto: Kia

12.6. 12:15 Kórejský crossover bude prvým zástupcom značky, ktorý dostane digitálny prístrojový panel. Debut vozidla je naplánovaný na 26. júna.

Koncom tohto mesiaca sa odohrá premiéra ďalšieho auta, ktoré bude niesť pečať Made in Slovakia. Z pásov žilinskej fabriky má schádzať štvrtý člen modelového radu Ceed označený dodatočným písmenom X. Jeho prípravu už Kia verejne potvrdila a po úniku fotiek zverejnila prvý oficiálny obrázok, teraz pridáva ďalší. Kórejská automobilka pustila naše oči po prvýkrát dovnútra.

Digitálnu prístrojovku časom dostane i samotný Ceed
Digitálnu prístrojovku časom dostane i samotný Ceed
Zdroj: Kia

Crossover neprinesie iba štýlový vzhľad, v jeho interiéri sa objaví jedna zásadná novinka. XCeed bude prvým produktom Kia ponúkajúcim digitálny prístrojový panel. Namiesto klasických budíkov si doňho bude možné objednať 12,3-palcový displej Supervision s rozlíšením 1920x720 pixelov, ktorý svojou grafikou nadväzuje na vizuál používaný dnešnými modelmi. Okrem iného má byť schopný zobrazovať aj navigáciu.

Už na prvý pohľad sa zdá, že displej by mohol ponúkať viaceré módy zobrazenia. Naznačuje to možnosť voľby jazdného režimu zobrazená na prvej oficiálnej snímke. Zdá sa totiž, že aktuálne sa pozeráme na vizuál určený pre športovú jazdu, ktorému dominujú veľké cifry rýchlosti a otáčok motora. Kia digitálne spracuje i palivomer či ukazateľ teploty chladiaceho média. Tie si u niektorých konkurentov dodnes zachovávajú analógovú podobu.

Prvok dostupný v čoraz väčšom počte automobilov plánuje Kia postupne nasadiť do viacerých členov svojho portfólia. Jeho prvý nositeľ sa svetu predvedie 26. júna. Technické detaily o ňom zatiaľ nepoznáme, no okrem špecificky nastaveného podvozka s väčšou svetlou výškou toho asi veľa neprinesie. Pod kapotou by sa mali nachádzať rovnaké motory ako v ostatných členoch línie Ceed.

Zdroj: Marek Pokrývka, Filip Kadlečík

Video

Diskusia