Predná maska bude zvýraznená extra chrómovými prvkami

Novinky Kia Xceed: Súper Subaru XV na prvých fotkách

Foto: Instagram/ krajsic

29.5. 12:35 Kia sa už dlhší čas netají tým, že modelová paleta variantu Ceed ešte nie je skompletizovaná. Okrem karosárskych verzií hatchback, kombi či shooting brake bude v Žiline vznikať aj malé SUV. Takto by malo vyzerať.

Ak existuje ideálna motoristická definícia vozidla označeného ako crossover, ide o Subaru XV. Automobil na báze modelu Impreza spája kompaktnú karosériu hatchbacku s výhodami väčšej svetlej výšky a pohonom všetkých kolies. Presne takýto štýl vozidla, ktorý mnohí Slováci obľubujú, čoskoro uvedie aj Kia. Vďaka instagramu užívateľa vystupujúceho pod menom krajsic spoznávame kórejskú novinku s veľkým predstihom.

Kia Xceed sa od bežného Ceedu bude výrazne odlišovať
Kia Xceed sa od bežného Ceedu bude výrazne odlišovať
Zdroj: Instagram/ krajsic

Kia Xceed bude vychádzať z kompaktného hatchbacku, viac či menej teda skopíruje i jeho techniku a rozmery. Očakávať tu pod kapotou môžeme motorizácie 1.0 T-GDi, 1.4 T-GDi či 1.6 T-GDi, ale aj 1.6 CRDi. Zatiaľ ide len o predpoklady a neoverené klebety, vzhľadom na architektúru spriaznenú so Ceedom sa však nepredpokladá, že by Xceed mohol mať hnané i všetky štyri kolesá. Spoliehať sa pravdepodobne bude len na pohon prednej nápravy. Či to tak bude aj naozaj, na to nám dá opoveď letná svetová premiéra.

Podľa Auto.cz by Xceed mal disponovať podvozok zvýšeným o 40 mm, celkovo by teda mohol ponúknuť približne 180 mm svetlej výšky, čo korešponduje aj s ďalšími podobne orientovanými mestskými SUV. Tvrdým súperom pre Subaru XV bude Xceed najmä imidžom, svetlou výškou či schopnosťami mimo spevnených ciest mu pravdepodobne konkurovať nebude. Na druhú stranu by však jednoduchšia stavba vozidla v porovnaní s Japoncom mohla ísť ruka v ruke s nižšou cenovkou.

Zadná časť dostane integrované koncovky výfukov a štíhle koncové svetlá
Zadná časť dostane integrované koncovky výfukov a štíhle koncové svetlá
Zdroj: Instagram/ krajsic

Crossover Kie bude mať štýlu na rozdávanie. Zdá sa, že ťažiskovou farbou pri ňom bude žltá. Popri nej pekne vynikne čierne plastové brnenie, ktoré obchádza vozidlo po celom obvode. Kombinuje sa s tradičnými chrómovými doplnkami. Je pozitívne, že z hľadiska dizajnu sa od bežného Ceedu novinka bude odlišovať už na prvý pohľad.

Okrem oplastovanej karosérie Xceed zaujme inak tvarovanými prednými reflektormi so zhodnou technickou architektúrou či úplne novými koncovými svetlometmi. Už podľa fotografií je jasné, že predné i zadné svetlá sa budú spoliehať najmä na diódy. Okrem toho tu zjavne môžeme očakávať i prítomnosť panoramatickej strechy či adaptívneho tempomatu. O interiéri toho ešte veľa nevieme, podľa skôr zverejnených informácií by v ňom však mala debutovať nová digitálna prístrojovka Kie.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia