Hyundai Tucson by v športovej verzii mal dostať agresívnejší styling

Novinky Ďalšia ofenzíva: Hyundai Tucson a i20 aj ako “N”?

Foto: Hyundai

4.2. 12:45 Hyundai svojím modelom i30 N trafil do čierneho. Kompakt žne ovácie zo strany odbornej motoristickej verejnosti, ale aj reálnych majiteľov. Jeho predajný úspech je nepopierateľný. Kúru “N” vraj čoskoro dostanú aj modely Tucson a i20.

Hyundai i30 N je nepopierateľným úspechom kórejskej značky. Prekvapivo vynikajúci hot-hatch svojimi jazdnými vlastnosťami pri testovaní nadchol nielen nás, ale aj automobilových novinárov po celom svete. Ešte dôležitejšie je, že jeho kvalitám verí aj množstvo ľudí - predaje ďaleko prevyšujú pôvodné predpoklady značky.

Hyundai Tucson by v športovej verzii mal dostať agresívnejší styling
Hyundai Tucson by v športovej verzii mal dostať agresívnejší styling
Zdroj: Hyundai

K i30 N aktuálne pribúda i30 Fastback N, Hyundai už však poodhalil aj vzdialenejšiu budúcnosť.  Zdá sa, že ďalším prírastkom do rýchlej rodiny “N” by mohol byť prepracovaný Tucson. Ten by podľa prvých správ britského Auto Expressu mal ponúknuť až 254 kW (345 k), vďaka čomu by na stovku mal šprintovať za menej než 6 sekúnd, v realite by mohlo ísť o čas okolo piatich sekúnd.

Zatiaľ sa nevie, aká pohonná jednotka bude pod kapotou športového Tucsonu. Je pravdepodobné, že pôjde o známy agregát, na ktorý sa aktuálne spolieha i30 N. Ten však dnes v špičkovej konfigurácii ponúka 202 kW (275 k) a 353 Nm, pred konštruktérmi športovej divízie tak stojí množstvo práce - musia z neho vydolovať ešte ďalších 50 kilowattov. Do úvahy však prichádza aj predstavenie novej pohonnej jednotky - dnes ešte nie je isté nič.

Auto Express informoval aj o ďalšom prekvapení, ktoré čaká na fanúšikov divízie N. Okrem samostatného modelu, ktorý je stále vo fáze vývoja, sa údajne môžeme tešiť aj na ostrú i20. Tú by dopredu mohol hnať výkon na úrovni 186 kW (253 k) a medzi športovými hatchbackmi segmentu B by týmito parametrami spôsobila slušnú revolúciu.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia