Honda Clarity

Novinky Honda Clarity bude mať tri verzie

Foto: Honda

16.3. 2017 12:13 Z krajiny vychádzajúceho slnka prišiel ako prvý vodíkový variant, v príprave je teraz elektromobil a plug-in hybrid. Premiéru budú mať v New Yorku.

Počas minulého roka urobil Hyundai odvážny krok. Pod označením Ioniq predstavil svojho konkurenta pre populárny liftback Toyota Prius, namiesto jediného hybridu ho však predviedol hneď s tromi druhmi pohonu. V tomto smere evidentne nezostane dlho sám. Na ženevskom autosalóne načrtla koncernová Kia takéto plány pri súrodencovie Niro a obdobnú stratégiu si zvolila aj Honda.

Honda načrtla dva ďalšie varianty typu Clarity
Honda načrtla dva ďalšie varianty typu Clarity
Zdroj: Honda

Japonská automobilka momentálne varí podľa tohto receptu typ Clarity, ktorý bude mať taktiež tri verzie. Nepôjde však o identicky koncipované modely ako v prípade kórejských príbuzných. Z krajiny vychádzajúceho slnka prišiel ako prvý vodíkový variant, v príprave je teraz elektromobil a plug-in hybrid. Premiéru oboch noviniek avizovala firma na blížiaci sa autosalón v New Yorku.

Honda debutantov načrtla prostredníctvom čiastočne odhaľujúcej fotky zameranej na charakteristický tvar svetlometov, detaily týkajúce sa techniky si zatiaľ necháva pre seba. Prezradila iba dojazd zmiešaného zásuvkového variantu presahujúci 64 kilometrov. O elektrickej verzii zasa povedala, že pôjde o prvé dostupné batériové vozidlo vo svojom segmente. Viac už čoskoro.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia