Ferrari SP3JC

Novinky Ferrari SP3JC: Ďalší jednorožec z Maranella

Foto: Ferrari

1.12. 2018 14:44 Jedinečný roadster postavený na báze modelu F12tdf má kompletne prepracovanú karosériu a zaujímavú farebnú schému.

Už dlhšiu dobu je známe, že za správnu sedemcifernú sumu je Ferrari ochotné ručne zmontovať unikátny model priamo na objednávku. Na svedomí ich má už niekoľko. Aktuálne prichádza z Maranella ďalší jednorožec, ktorý nesie označenie SP3JC. Opäť ide o špeciál postavený na existujúcej technike. Jeho základom bolo kupé F12tdf, finálnym produktom je však roadster.

Talianska automobilka sa opäť pochválila unikátnym superšportom
Talianska automobilka sa opäť pochválila unikátnym superšportom
Zdroj: Ferrari

Taliansky superšport má úplne otvorenú karosériu, ktorá je takmer kompletne nová. Zachované zostalo navonok minimum. Nedotknuté sú prakticky iba predné svetlá, kým vzadu sa objavili štyri diódové moduly v štýle modernejšieho brata 812 Superfast. Ten bol tiež darcom diskov kolies. Tvary nárazníkov sú prepracované, retušou prešli aj blatníky, dvere či mohutný zadný difúzor. Odhalenému kokpitu sú prispôsobené aj bočné okná. Za dvojicou sedadiel sa nachádzajú aerodynamické hrby, ktoré sú vybavené karbónovými ochrannými rámami a prepojené spojlerom.

Ferrari SP3JC púta okrem svojich tvarov pohľady aj farebnou kombináciou, tá spája prevládajúcu bielu s modrou prednou časťou a početnými žltými akcentmi. Schéma sa preniesla aj do interiéru. Zaujímavým prvkom je predná kapota s dvomi presklenými časťami. Tie ponúkajú pohľad na atmosférický dvanásťvalec s objemom 6,3 litra dosahujúci výkon 574 kW (780 k), ktorý zostal bez zmien.

Podľa slov automobilky vznikol model SP3JC na objednávku ich klienta a zberateľa, ktorý obľubuje umelecký štýl pop-art. Ferrari jeho identitu nespresnilo. Pravdepodobne však má iniciálky zakódované v mene roadsteru, tak ako pri starších projektoch. Bude majiteľom jedinečného auta herec Jim Carrey či režisér James Cameron? Alebo nebodaj novinár Jeremy Clarkson, ktorý sa preslávil účinkovaním v šou Top Gear a Grand Tour? Odpoveď na tieto otázky sa možno nikdy nedozvieme.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia