Faraday Future

Novinky Faraday Future si trúfa na najlepších

Foto: Youtube

14.12. 2016 12:38 Prvotina americko-čínskej značky bude mať skutočne úctyhodný výkon, na šprintérskej dráhe sa po jej boku vystrieda Bentley, Ferrari a Tesla.

Pred týždňom sme dostali oficiálne potvrdenie, že pilotná sériovka Faraday Future nakoniec v Las Vegas chýbať nebude. Pôjde o elektrický crossover. Spot zverejnený pred niekoľkými dňami ukazuje, že startup si svojou prvotinou z dynamického hľadiska trúfa na tých najlepších.

Crossover Faraday Future môže mať až tisíc konských síl
Crossover Faraday Future môže mať až tisíc konských síl
Zdroj: Youtube

Krátke video zobrazuje maskovaný prototyp auta na štarte šprintérskej dráhy. Na záberoch sa po jeho boku vystrieda trio vozidiel: Bentley Bentayga, Ferrari 488 GTBTesla Model X. Ide teda o skutočnú rýchlostnú elitu. Posledný menovaný bude hlavným konkurentom novinky Faraday Future, pričom v špičkovej verzii P100D šprintuje z pokoja na stovku za menej než tri sekundy.

Vzhľadom na tieto reálie možno očakávať, že crossover americko-čínskej značky bude mať skutočne úctyhodný výkon. Na presné číslo si musíme počkať. Jednomiestny koncept FFZERO1 však načrtol, že môže ísť až o tisíc konských síl. V tomto prípade by šlo o najsilnejší sériový elektromobil na svete. Viac sa dozvieme na výstave CES, ktorá otvorí svoje brány začiatkom januára.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia