Takto si BMW radu 1 predstavuje grafik nemeckého Auto Bildu

Novinky Exkluzívny pohľad: Ako má vyzerať BMW radu 1?

Foto: Youtube/ Auto Bild

4.4. 14:30 BMW už začína odhaľovať ďalšiu generáciu radu 1. Kompaktný hatchback čakajú revolučné zmeny z hľadiska pohonu i techniky, ale aj dizajnu exteriéru či interiéru. Čo od neho môžeme očakávať?

Bavorský výrobca postupne završuje modernizáciu najlacnejšieho BMW na trhu - radu 1. Vďaka prvej várke oficiálnych informácií zo začiatku tohto týždňa už definitívne vieme, že kompaktný hatchback bude stáť na novej platforme s prioritou predného pohonu kolies. Spoliehať by sa mal najmä na štvorvalce, pričom vrcholom bude verzia M135i xDrive s prepĺňaným dvojlitrovým štvorvalcom ladeným na 225 kW (306 k) a cca 450 Nm.

O technike už čo-to vieme, dizajn si však BMW stále necháva pre seba. My už ale vďaka vizualizáciám nemeckého Auto Bildu tušíme, ako približne bude novinka po odhalení vyzerať. Dobre informovaní grafici sa mýlia len málokedy a tak ich zobrazenia ešte neodhalených vozidiel bývajú veľmi presné. Svedčí o tom i podobnosť medzi fotkami s kamuflážou a “reálnejšou” predstavou umelca.

Vpredu po vzore ostatných modelov značky možno očakávať väčšie ladvinky, rast sa ale dotkne aj full-LED reflektorov. Predný nárazník dostane najmä v prípade M-paketov agresívne tvary. Opačnú stratégiu bavorský kompakt uplatní na svojom profile, ktorý bude mať jednoduché a čisté línie.

Jednoduchosť sa má uplatňovať aj na zadnej časti. Koncové svetlá s diódovou architektúrou dostanú charakteristický svetelný podpis a tvar prebratý z väčších modelov značky. Zadný nárazník by mal mať jednoduché tvary ozdobené dvojicou “prieduchov” na bokoch. Celkovo sa zdá, že BMW dá jednotke veľmi čistý dizajn, bude mať široký postoj a opticky klesajúco strechu. Už teraz, aspoň na neoficiálnych vizualizáciach, vyzerá k svetu.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia