ikona

Novinky Elektrické BMW konečne oficiálne aj na Slovensku

Foto: BMW

24.4. 2017 14:33 BMW i3 a i8 o svoju pozíciu medzi konvenčnými vozidlami bojujú už nejaký ten piatok. Svoju časť popularity si užívajú aj na Slovensku, až teraz sa však u nás začínajú predávať oficiálne.

Elektromobilita je v automobilovom priemysle spolu s autonómnym riadením ešte stále témou číslo jeden. Pred niekoľkými mesiacmi na tento trend po dlhom čase predstavením systému podpory majiteľov elektrických vozidiel konečne zareagovalo aj Slovensko.

BMW i3 a i8 dostali s veľkým omeškaním svoje slovenské ceny
BMW i3 a i8 dostali s veľkým omeškaním svoje slovenské ceny
Zdroj: BMW

Možno aj tento impulz motivoval bavorskú automobilku k tomu, aby u nás s niekoľkoročným oneskorením uviedla divíziu “BMW i”. Samozrejme, zopár zástupcov modelu i3 či i8 sa po našich cestách už potichu premáva. Potenciálni majitelia si  však svoje technologické hračky na Slovensku až doteraz oficiálne kúpiť nemohli.

Ešte s väčšími problémami sa mohli stretnúť pri poruchách či prehliadkach týchto vozidiel. Odnedávna je však autorizovaný BMW i servis dostupný v Bratislave, Žiline, Košiciach a Trenčíne. Samotný predaj sa pritom má realizovať osobne len v Žiline a v hlavnom meste.

Plug-in hybridný model i8 sme už mali možnosť vyskúšať aj v našej redakcii, s ekologickejším i3 sa detailne zoznámime už o niekoľko dní. BMW i8 je vybavené prepĺňaným trojvalcom a elektromotorom, ktoré dokopy ponúkajú systémový výkon na úrovni 266 kW (362 k). Za túto technologickú hračku si Bavori nechajú zaplatiť  prinajmenšom 138 250 eur.

Menšia i3 je čistým elektromobilom, ktorý na želanie môže byť vybavený aj malým zážihovým dvojvalcom. Tzv. Range Extender sa stará o nabíjanie batérie v prípade, že sa akumulátor začína vybíjať v teréne, kde vodič nemá možnosť ho dobiť. V kombinovanom cykle je i3 vďaka nemu schopná prejsť až 330 km. Cena základnej verzie s dojazdom 190 km začína na hodnote 36 350 eur.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia