ikona Infiniti ukázalo koncept crossoveru Q30

Novinky Infiniti ukázalo koncept crossoveru Q30

Foto: redakcia

14.9. 2013 11:27 FRANKFURT    Na nemeckom veľtrhu Infiniti predstavilo svoju vstupenku do kompaktného segmentu, ktorý v sebe kombinuje minimálne tri karosárske typy.

Infiniti myslí svoj prvý model nižšej strednej triedy smrteľne vážne a odhaľovalo ho po malých krokoch. Najprv ukázalo skicu, potom niekoľko štúdiových fotiek. Až vo Frankfurte sme sa dočkali „ostrej“ premiéry.

Pri predstavení konceptu Infiniti Q30 zástupcovia
Pri predstavení konceptu Infiniti Q30 zástupcovia
Zdroj: redakcia

A treba povedať, že DNA konceptu Infiniti Q30 je riadne pomotané. Kríži v sebe rôzne prvky štandardné pre odlišné segmenty. Najviac však aj tak pripomína malé mestské auto na veľkých kolesách navrhnuté v štýle „vyzerám ako teréniak“, akých sa v posledných mesiacoch na trhu objavila celá záplava. Čistokrvné malé SUV to však nie je.

Vo Frankfurte sme sa nedozvedeli žiadne ďalšie technické detaily, neboli potvrdené dostupné motorizácie a ani dátum odhalenia sériovej podoby.  Zopakujeme iba, že produkčné Infiniti Q30 už nie je hudbou ďalekej budúcnosti a pravdepodobne bude využívať platformu MFA od Mercedesu, ktorú už dnes nájdeme napríklad v triede B v triede A.

Pozrite si všetky novinky z Frankfurtu!

Video

Diskusia