Lego Technic sa v ostatných rokoch niekoľkými výtvormi odpútalo od sveta fantázie a do svojho portfólia zahrnulo i niekoľko realistických modelov. Ošiaľ najskôr vyvolalo Porsche 911 GT3 RS, neskôr sa pripojilo Bugatti Chiron. Teraz portfólio rozširuje talianský býk, ktorý sa skladá z 3 696 dielikov.

Dánska firma do podoby stavebnice previedla hybridný superšport Lamborghini Sián, konkrétne v mierke 1:8.  Ide o doposiaľ najzložitejšiu stavebnicu Technic zo série vychádzajúcej z reálnych športiakov. Po hodinách stavby dostanete model, ktorý bude dlhý 60 cm, široký 25 cm a vysoký 13 cm. Treba si pre neho rozhodne nachystať dostatočne veľký a reprezentatívny priestor.

Medzi špecialitky Lego-Lamba patria funkčné krídlové dvere, aktívny zadný spojler, realistické odpruženie či detailne prepracovaný interiér. Samozrejmosťou je prítomnosť agregátu V12, ktorý má pohyblivé piesty, unikátom však bude plne funknčná kópia osemstupňovej dvojspojkovej sekvenčnej prevodovky. Sledovať jej činnosť je zábavka sama o sebe.

Lamborghini Sián FKP 37 od Lego Technic.
Lamborghini Sián FKP 37 od Lego Technic.
Zdroj: Lego

Lamborghini Sián sa v prevedení Lego Technic môže pochváliť aj agresívnou zelenou farbou či odkladacím priestorom pod prednou kapotou, ku ktorému dostanete i miniatúrnu Lamborghini batožinu. Reálne Lamborghini Sián, z ktorého model vychádza, sa môže pochváliť hybridným pohonným ústrojenstvom s výkonom až 577 kW (785 k). Celkovo má vzniknúť iba 63 kusov tohto špeciálu, cena preto bude astronomická, možno aj okolo milióna eur. Lamborghini Sián FKP 37 z portfólia Lego Technic bude rozhodne dostupnejšie, no taktiež nie úplne za facku. Na jeho kúpu budete potrebovať 379,99 eur.