ikona

Novinky Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Foto: Cupra

18.2. 9:18 Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Tohtoročný ženevský autosalón vynechajú niekoľkí veľkí hráči, za všetkých možno spomenúť Hyundai. Na druhej strane tam bude viacero nových mien. Patrí medzi ne formálne mladá značka Cupra, ktorá spadá pod španielsky Seat. Jej prvým produktom je ostrý model Ateca. Špecifické meno i logá čoskoro pravdepodobne prevezme Ibiza, no asi ju ešte predbehne dynamické SUV.

Španielska firma naznačila tvary zadnej časti novinky
Španielska firma naznačila tvary zadnej časti novinky
Zdroj: Cupra

Športová divízia momentálne avizuje nové vozidlo, ktoré predvedie práve v Ženeve. Zverejnila jeho pilotnú fotografiu. Tá zachytáva najmä koncové svetlá, ktoré budú podobne ako v prípade typu Tarraco tvorené prepojenými diódovými pásmi. Na obrázku je dobre viditeľný podpis Cupra i logo značky. Vytušiť sa dajú tiež ďalšie línie karosérie, najmä vo vrchnej časti.

Čo to teda bude? Z materiálu je evidentné, že exponát disponuje širokými blatníkmi obsahujúcimi ostrý zlom vo vrchnej časti. Jasne vidieť aj klesanie strechy zakončenej veľkým spojlerom. Všetko nasvedčuje tomu, že celkovým tvarom by mohol Španiel spadať do kategórie SUV-kupé. Jeden takýto automobil už pritom nedávno internetom koloval...

Publikovaná fotka tvarovo zodpovedá autu, ktoré sme mohli vidieť ešte v septembri. K autenticite obrázka sa vtedy výrobca nevyjadril. Aktuálne to vyzerá, že nešlo o žiaden podvrh. Na blížiacej sa výstave teda pravdepodobne spoznáme prvý model Cupra, ktorý nebude jasne vychádzať z portfólia Seat. Okrem techniky však má dostať napríklad kompletné svetlomety z väčšieho SUV Tarraco. Teória sa potvrdí alebo vyvráti už čoskoro, na bližšie detaily asi nebudeme dlho čakať.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia