Buick Velite 5

Novinky Buick Velite 5 je dvojčaťom typu Volt

Foto: Buick

27.3. 2017 14:47 Z fotografie zadných partií plug-in hybridu je evidentné, že rozdiely medzi koncernovými modelmi sa popri označeniach dotknút len detailov.

Začiatkom novembra zverejnil Buick upútavku na typ Velite, ktorý dobre informované zdroje označovali za prezlečený Chevrolet Volt druhej generácie. Napriek tomu prišlo prekvapenie. Mierne upravený liftback sa nekonal, namiesto toho debutoval na autosalóne v čínskom Kantone atraktívny koncept s kompletne samostatným dizajnom. O sériovej verzii však rovnaké hodnotenie platiť nebude.

Buick Velite 5 má mať na elektrinu dojazd 100 kilometrov
Buick Velite 5 má mať na elektrinu dojazd 100 kilometrov
Zdroj: Buick

Americká značka v týchto dňoch vypustila na internete fotografiu, ktorá je ochutnávkou finálneho produktu menom Velite 5. Obrázok zachytáva zadné partie plug-in hybridu. Z celkového tvaru karosérie i liniek koncových svetiel je evidentné, že nakoniec je predsa jednovaječným dvojčaťom typu Volt. Popri označeniach sa rozdiely asi dotknú len detailov na nárazníkoch či štýlu kolies.

O interiéri môžeme zatiaľ len špekulovať, no zásadné zmeny v ňom čakať netreba. Technika však prekvapujúco celkom zhodná nebude. Buick síce do práve zapriahne známy elektromotor i 1,5-litrový benzínový štvorvalec, ale jeho produkt má ponúkať väčší akčný rádius. Aktuálne informácie hovoria o 100 kilometroch na elektrinu a celkovom dojazde 750 km.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia