Svoje krivky začala novinka odhaľovať dlhé mesiace pred premiérou

Novinky BMW chystá premiéru malého Gran Coupé

Foto: BMW

21.3. 6:10 Na novembrovom autosalóne v LA predvedie mníchovská značka nového člena radu 2, ktorý bude postavený na architektúre UKL.

V spodnej časti portfólia bavorskej automobilky nastalo počas ostatných rokov zemetrasenie. Objavili sa tam modely s predným pohonom, ktorý značka dlhé desaťročia striktne odmietala. A trend má pokračovať. Prerod čaká klasický kompakt radu 1, no zasiahne i vozidlá označené číslom 2. Ich paleta sa okrem iného rozrastie o dynamicky tvarovaný sedan.

Svoje krivky začala novinka odhaľovať dlhé mesiace pred premiérou
Svoje krivky začala novinka odhaľovať dlhé mesiace pred premiérou
Zdroj: BMW

O príprave malého Gran Coupé sa hovorí dlhé mesiace, na cestách bolo možné vidieť jeho prototypy už veľakrát. BMW sa však k veci doteraz nevyjadrilo. Až v týchto dňoch oficiálne potvrdilo, že chystá premiéru takéhoto modelu. Naplánovaná je na november. Debut sa odohrá na autosalóne v Los Angeles, do obchodov príde novinka na jar budúceho roka.

K svojmu avízu pribalila mníchovská spoločnosť fotografiu, ktorá čiastočne odhaľuje dizajn vozidla. Zachytáva zadnú časť. Jej ústredným bodom je klesajúca krivka strechy, ktorá má Gran Coupé odlíšiť od bežných sedanov. Na zábere môžeme okrem toho vidieť spojler zdobiaci veko batožinového priestoru i časť horizontálne orientovaných diódových svetiel.

Nové vyhotovenie radu 2 má byť postavené na platforme UKL, štandardne bude teda roztáčať predné kolesá. V ponuke sa však nepochybne objavia aj modely xDrive. Paletu motorov si možno odvodiť od súčasných produktov stojacich na rovnakej architektúre, tvoriť by ju mali prevažne štvorvalce. Pravdepodobne sa dočkáme aj verzie M235i s výkonom vyše 300 koní.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia