ikona

Novinky Budúce Audi RS6 Avant: Dostane 600+ koní?

Foto: AUTO BILD

1.4. 2018 11:00 Máloktoré kombi sveta má takú reputáciu, akou sa môže pochváliť Audi RS 6 Avant. Jeden z najdrsnejších automobilov sveta dokonca po novom bude disponovať ešte väčším výkonom. Prekročí magickú hranicu a dorovná Mercedes i BMW?

V prémiovom segmente sa schyľuje k veľkému súboju. Hlavnú úlohu v ňom zohrá maximálny výkon vozidiel. BMW nedávno predstavilo model M5 ladený na 441 kW (600 k), Mercedes-AMG zasa vrcholné E63, ktoré ponúka až 450 kW (612 k). S príchodom novej generácie limuzíny A6 sa očakáva, že zbraň adekvátneho kalibru čoskoro na cesty nasadí aj Ingolstadt. Model RS6 Avant mal totiž doteraz “len” 412 kW (560 k).

Nové Audi RS6 má dostať svieži dizajn, zároveň však musí aj naďalej zostať rozpotnateľné už na prvý pohľad. Pôvodne sa špekulovalo o tom, že ostrú techniku by mohol dostať aj sedan, od tohto plánu však Nemci nakoniec upustili. Do reality teda čoskoro vtrhne len beštia s prívlastkom Avant.

Pod kapotou “superkombi” bude mocne biť osemvalcové srdce dopované dvojicou turbodúchadiel. Táto pohonná jednotka rozkrúca kolesá aj na Lamborghini Urus, ktoré z nej aktuálne žmýka až 478 kW (650 k). Prichádzajúci typ RS6 Avant samozrejme do teritória superšportového SUV nezablúdi, bude mu však na dostrel.

Podľa našich informácii by Ingolstadt modelu RS6 Avant mal dopriať výkon 445 kW (605 k), čo by ho zaradilo presne medzi najväčších konkurentov. S takouto porciou auto na stovku vystrelí v priebehu 3,5 sekundy a zrýchľovať prestane až na hranici 305 km/h. Už teraz sa šepká aj o variante Performance, ktorý by mohol atakovať aj pozíciu Lamborghini Urus. Výkon 478 kW (650 k) a 800 Nm by rýchlemu Audi bez problémov stačil na to, aby zatienilo konkurentov. Všetky detaily sa dozvieme v roku 2019, kedy má RS6 Avant oficiálne prísť na trh.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia