Bentley EXP 10 Speed 6

Novinky Bentley budúcnosti má dve sedadlá

Foto: Bentley

3.3. 2015 0:20 Angličania ukázali koncept EXP 10 Speed 6, dvojmiestne kupé menšie než Continental GT a s dramatickejším vzhľadom.

Už dlhší čas sa v zákulisí šuškalo, že Bentley predstaví na tohtoročnom ženevskom autosalóne nielen zmodernizovaný modelový rad Continental, ale aj štúdiu menšieho športového auta. Počas koncernového podujatia VW Group Night sa tieto klebety ukázali ako pravdivé. Na scénu tu vyšlo kupé pokrstené nevšedným menom EXP 10 Speed 6.

Bentley ukázalo v Ženeve koncept nového kupé
Bentley ukázalo v Ženeve koncept nového kupé
Zdroj: Milan Adámek

Pod týmto označením sa skrýva kupé, ktoré na prvý pohľad pripomína Continental GT, no je podstatne menšie a v interiéri má iba dve sedadlá. V porovnaní so súrodencom má aj kratšie previsy, výraznejšie blatníky a vo všeobecnosti dramatickejší vzhľad. Angličania o tomto koncepte hovoria ako o Bentley budúcnosti. Sériová výroba je teda pravdepodobne iba otázkou času.

Novinka sa od Continental GT líši rozmermi
Novinka sa od Continental GT líši rozmermi
Zdroj: Bentley

Exteriér vozidla vyzerá byť pripravený na príchod do obchodov a to isté možno povedať aj o luxusne vyhotovenej kabíne. Dvojmiestny kokpit má väčšinu povrchov čalúnených kožou, ktorú dopĺňa čerešňové drevo a kov. Viacero prvkov má retro dizajn, čo platí aj pre grafiku digitálneho prístrojového panela a dvanásťpalcovej dotykovej obrazovky na centrálnej konzole.

Luxusný interiér obsahuje viacero retro prvkov
Luxusný interiér obsahuje viacero retro prvkov
Zdroj: Bentley

Okrem uhlopriečky displeja Bentley o vozidle neprezradilo jediné číslo. Nepoznáme preto jeho presné rozmery, priemer jeho kolies ani technické parametre. Čo sa skrýva pod plechmi je tajomstvom a automobilka to pravdepodobne prezradí až pri premiére finálneho modelu. No s veľkou pravdepodobnosťou tu možno očakávať dvakrát prepĺňaný osemvalec s objemom štyri litre...

Video

Diskusia