Renault City K-ZE.

Badge photostory O čom sa šušká pred Vianocami? Témou je lacná elektrická Dacia i športovo ladený Golf

Foto: Renault

22.12. 2019 13:30 KLEBETY TÝŽDŇA - Ferrari postaví elektromobil najskôr po roku 2025, Kia Seltos má dostať batériovú verziu a Porsche Taycan možno príde aj vo forme klasického kombi bez terénneho štýlu.

Sviatočné obdobie klope na dvere a dianie sa postupne začína upokojovať vo viacerých sférach. Svet štyroch kolies nie je výnimkou. V najbližších dňoch sa pravdepodobne nedočkáme žiadnych zásadnejších premiér, ale zákulisné reči budú podľa všetkého plynúť naďalej. A nepochybne prinesú opäť nejaké zaujímavé informácie.

O čom sa šušká krátko pred Vianocami? Napríklad o prototype BMW X2, ktorý poháňal akumulátor. Témou je tiež lacná elektrická Dacia. A na pretras prišla značka Ferrari, ktorá sa s týmto typom pohonu neplánuje ponáhľať. Technológia vraj ešte nie je pripravená. Do nášho pravidelného prehľadu nepotvrdených správ sa dostal aj Jeep, ktorý vraj chystá svoje najmenšie vozidlo.

Kia vraj rýdzo batériový model pripraví z typu Seltos. McLaren také plány v blízkom čase nemá, na ženevskom autosalóne má ale ukázať platformu s hybridnou technikou. Mercedes-Benz zasa pripravuje elektromobil EQA. Ten už načrtol konceptom, no sériový produkt má byť výrazne iný. Odklon od štúdie sa môže odohrať aj pri kombi Porsche Taycan. Predmetom klebiet sa okrem neho stala tretia generácia typu Aygo, ktorá môže byť len elektrická, a do záberu sa dostal i športovo ladený Golf.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia