Škoda Fabia.

Badge photostory O čom sa šušká? Dacia finalizuje nové Sandero a Škoda Fabia IV príde skôr, než sa čakalo

Foto: škoda

8.2. 15:00 KLEBETY TÝŽDŇA – Ford Mondeo sa môže zmeniť na crossover, Mazda RX-9 nemusí mať Wankelov motor a Toyota Aygo bude asi hybridná.

Presunutie termínu konania detroitskej výstavy NAIAS znamenal o niečo pokojnejší štart automobilového roka 2020. Sezónu autosalónov už odštartovali mestá Chicago či Naí Dillí a na povrch vyplávali mnohé informácie týkajúce sa plánov výrobcov. O čom sa momentálne šušká?

Na pretras sa dostalo napríklad nové Audi RS 3, ktoré chce opäť titul najsilnejšieho hot-hatchu. Taktiež sa hovorí o sériovom elektrickom SUV vychádzajúcom zo štúdie BMW Vision iNext. Témou bol produkčný plug-in hybrid Cupra Formentor i ďalšia generácia kompaktu Dacia Sandero, ale tiež nástupca typu Ford Mondeo. Ten môže dostať formu crossoveru.

Klebety sa týkali elektromobilu Hummer, omladenia hatchbacku Kia Rio či prvého elektrifikovaného modelu značky Maserati. Opäť sa hovorilo aj o novom športovom aute Mazda. Začína sa šuškať, že nemusí mať Wankel. Škoda mala podľa dobre informovaných zdrojov akcelerovať prípravu štvrtého vydania typu Fabia. Predmetom rečí sa okrem toho stala Toyta Aygo, ako aj budúci Volkswagen Transporter.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia