Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel Corsa je aktuálne na veľkej diéte

Prechod na platformu CMP prinesie výrazné hmotnostné úspory, vďaka ktorým základná hodnota podlezie magickú jednu tonu.
3 17.04.2019 / Marek Pokrývka

Portfólio nemeckej automobilky Opel prechádza momentálne zásadnou premenou, v rámci ktorej nahrádzajú vozidlá vyvinuté pod patronátom koncernu General Motors produkty nesúce podpis PSA. Do procesu sa onedlho zapojí typ Corsa. Malý hatchback bude príbuzným trnavského produktu Peugeot 208, čo prinesie výrazný hmotnostný benefit.

Okrem týchto dielcov prispel k diéte mnohé ďalšie 3 fotografie v galérii Okrem týchto dielcov prispel k diéte mnohé ďalšie Zdroj: Opel

Novinka je aktuálne na veľkej diéte, schudnúť má desatinu aktuálneho čísla. Základným údajom tak podlezie magickú úroveň jednej tony. Najnižšou hodnotou bude 980 kilogramov, pričom úspory môžu dosiahnuť najviac 108 kg. Štyridsiatimi kilami prispela samotná karoséria. Ďalších pätnásť majú mať na svedomí celohliníkové motory, pričom tento materiál tvorí aj prednú kapotu šetriacu 2,4 kila.

Pod odľahčenie sa podpísal aj interiér, odlišná konštrukcia sedadiel v oboch radoch ušetrila dovedna 10 kilogramov. Svojím prídelom prispeli izolačné materiály či odlišne skonštruované nápravy. V tlačovej správe spomína Opel výhradne benzínové trojvalce dosahujúce silu o generáciu starších motorov so štyrmi valcami, vozidlo stojace na platforme CMP ale môže dostať všetky pohonné jednotky už prezentované pri francúzskom bratovi 208. A rovnako bude mať i čisto elektrickú verziu.

Corsa šiestej generácie nám ako prvé ukázala predné svetlá 3 fotografie v galérii Corsa šiestej generácie nám ako prvé ukázala predné svetlá Zdroj: Opel

Plány na obohatenie modelového radu akumulátorovým variantom Rüsselsheim opätovne potvrdil, technicky na tom bude pravdepodobne rovnako ako jeho súrodenec. Znamenalo by to vpredu uložený elektromotor s maximálnym výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm čerpajúci energiu z akumulátora disponujúceho kapacitou 50 kWh.

Nový Peugeot 208: Mení sa úplne od základov

Francúzske autíčko vyrábané vo fabrike PSA pri Trnave prešlo obrovskými zmenami a prichádza v druhej generácii. Novinka prekvapuje dizajnom, výbavou i všestrannou platformou.

Opel Corsa šiestej generácie (označovanej písmenom F) bude oproti koncernovému príbuznému väčší. Automobilka teraz prezradila, že na dĺžku má merať 4,06 metra. To znamená zhruba deväť centimetrov navyše. Ďalšie dieliky skladačky, ktorá už obsahuje aj obrázok predného LED svetla, dostaneme nepochybne onedlho. Predaj hatchbacku sa má začať ešte v tomto roku.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×