Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chevrolet Corvette: Revolúcia príde v júli

Američania prezradili dátum premiéry ôsmej generácie ikonického kupé, ktorá bude disponovať uprostred uloženými osemvalcami.
8 13.04.2019 / Marek Pokrývka

V priebehu roka 2014 sa začalo šuškať o zásadnej zmene typu Corvette. Po viac než polstoročí výroby tohto ikonického športového automobilu sa Chevrolet mal rozhodnúť premiestniť motor do stredu, čo pôvodne mnohí pokladali za ničím nepodložené fámy. Fotky prototypov však časom dali týmto informáciám za pravdu. Dnes už vieme, kedy prelomový model spoznáme.

Corvette chce vďaka odlišnej koncepcii lepšie konkurovať Európanom 8 fotografií v galérii Corvette chce vďaka odlišnej koncepcii lepšie konkurovať Európanom Zdroj: Chevrolet

Premiéra ôsmej generácie sa pôvodne čakala na januárovom autosalóne v Detroite, ďalšie indície naznačovali aprílový newyorský debut. Nakoniec to potrvá o niečo dlhšie. Revolúcia príde v júli, čo teraz automobilka oficiálne potvrdila. Súkromné podujatie avizuje na 18. deň v mesiaci. Na ohlásenie tohto dátumu využila grafiku pokrývajúcu prototyp, ktorý nafotila v New Yorku.

Čerstvé zábery kupé neprezradili nič nové, obdobne maskované exempláre sme mohli vďaka šikovným fotografom vidieť počas ostatných rokov už mnohokrát. Prostredníctvom ich objektívov sme už videli agresívne tvarovaný predný nárazník, vysoko položené svetlomety i mohutné vstupné otvory za dverami. Známe rysy má aj zadné krídlo či kvarteto výfukových koncoviek, ktoré budú štvorcové.

Dvojmiestne kupé nepochybne častom doplní aj otvorený variant 8 fotografií v galérii Dvojmiestne kupé nepochybne častom doplní aj otvorený variant Zdroj: Chevrolet

Hranaté línie zohrajú dôležitú rolu aj v interiéri, ktorý nám už neoficiálne fotografie ukázali takmer kompletne. Obsahovať bude skosený volant a netradične riešený centrálny tunel. Ten má na strane spolujazdca vystúpenú časť s dlhočizným radom tlačidiel. Okrem toho v ňom nájde miesto digitálny prístrojový panel a veľká obrazovka infotainmentu, oproti predchodcom má byť kabína luxusnejšia.

Corvette C7: Rozlúčka s motorom vpredu

Do predaja prichádza finálna séria siedmeho evolučného stupňa americkej legendy, dostupná je vo verziách Grand Sport a Z06.

Chevrolet Corvette C8 vznikol viac-menej na zelenej lúke a okrem novej platformy s veľkou pravdepodobnosťou prinesie aj doposiaľ neponúkané motory. Hovorí sa o viacerých rôznych verziách. Tá najsilnejšia by mohla údajne mať až 1 000 koní, pričom práve výkon osemvalcov mal ovplyvniť odklad premiéry kupé. Jeho pôsobením malo dochádzať počas testov k ohýbaniu konštrukcie auta. No keďže sa dnes už hovorí o dátume premiéry, inžinieri problém pravdepodobne vyriešili.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×