Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ofenzíva SUV: Mercedes uvedie nové GLS aj GLB

VIDEO
Mercedes-Benz opäť rozširuje svoje modelové portfólio. Do ponuky trojcípej hviezdy pribudne SUV GLB, novej generácie sa zasa dočká luxusné GLS. Máme prvé exkluzívne info o dôležitých debutantoch.
2 10.04.2019 / Filip Kadlečík

Mercedes-Benz je známy tým, že jeho modelové portfólio patrí medzi najrozsiahlejšie na automobilovom trhu. Teraz ešte do partičky trojcípich hviezd pribudne ďalší hráč - model GLB. Šepká sa o ňom už dlho a jeho príchod teraz definitívne potvrdila prvá upútavka na koncept, ktorý má predchádzať uvedeniu sériovej verzie. Mercedes-Benz ho zverejnil na svojom Facebooku, kde auto predstavil pomocou predného svetla a taktiež prídavného LED pásu na streche.

Mercedes-Benz GLB by mal byť predstavený ešte do konca tohto roka, takto ho na vizualizácii stvárnil grafik Auto Bildu 2 fotografie v galérii Mercedes-Benz GLB by mal byť predstavený ešte do konca tohto roka, takto ho na vizualizácii stvárnil grafik Auto Bildu Zdroj: Youtube/ Auto Bild

Model GLB sa bude spoliehať na historický odkaz terénnych vozidiel značky Mercedes-Benz. Nebude preto uhladený a elegantný ako napríklad modernizované GLC, imidžovo sa bude skôr ťahať bližšie ku póze drsniaka, ktorý bude niesť prvky legendárnej triedy G a luxusného vlajkového SUV GLS. O GLB zatiaľ Mercedes nezverejnil žiadne oficiálne informácie, podľa zdrojov nemeckého Auto Bildu by sme sa však jeho premiéry mali dočkať začiatkom jesene.

Naši nemeckí kolegovia ďalej zistili, že dĺžka automobilu by sa mala pohybovať na úrovni 4 600 mm. Pre ilustráciu, veľkosťou sa zaradí do medzery medzi konkurenčný VW Tiguan a Tiguan Allspace. Už teraz sa však klebetí o tom, že časom bude dostupná aj predĺžená verzia s dostatkom sedadiel pre sedem pasažierov. Stuttgart svojej novinke predpovedá úspech najmä na trhoch ako Čína či USA, kde sa doteraz GLC klientom zdalo príliš malé.

Vizualizácia grafika by sa mohla blížiť realite, takto nejako by mal vyzerať novučičký Mercedes-Maybach GLS 2 fotografie v galérii Vizualizácia grafika by sa mohla blížiť realite, takto nejako by mal vyzerať novučičký Mercedes-Maybach GLS Zdroj: Youtube/ Auto Bild

Motory drsne orientovaného SUV majú vychádzať z triedy A - šesťvalca sa teda asi nedočkáme a to ani pri vyhotovení AMG. Tam by sa GLB malo pohybovať na hranici 300 koní v prípade AMG GLB 35 a 400 koní v prevedení AMG GLB 45. O pohon by sa tu mohol starať rovnaký dvojliter, ktorým disponuje napríklad aj včera predstavený model Mercedes-AMG CLA 35.

GLB nezostane jedinou SUV-novinkou pre tento rok. Už budúci týždeň by newyorskú autoshow mohol ovládnuť medveď s označením GLS. Veľké SUV podľa špionážnych fotiek dostane uhľadenejší vzhľad, ktorý bude podobný už predstavenému GLE. S menším SUV koniec-koncov zdieľa platformu MHA. Samozrejmosťou tu má byť prítomnosť MBUX či šesť- a osemvalcových pohonných jednotiek, ale i hybridu a plug-in hybridu.

Mercedes-Benz GLB: Prvý obrázok interiéru

Pred blížiacim sa debutom nového SUV zverejnil Mercedes vizualizáciu kokpitu. Jeho reálnu podobu by sme mohli vidieť už o pár týždňov v Šanghaji.

V kuloároch sa hovorí, že Mercedes-AMG GLS 63 by mal z 5,5-litrového V8 prejsť na výkonnejší štvorlitrový biturbo osemvalec ladený na 450 kW (612 k). Tento motor by mohol poslúžiť aj údajne chystanej verzii od Maybachu. Vo svojich textoch ju spomína nemecký Auto Bild. Klebety o prvom SUV divízie Mercedes-Maybach sprevádzajú informácie o jemných korekciách dizajnu a explózii luxusu v interiéri. Zatiaľ nič nie je potvrdené, nebolo by však prekvapením, ak by Maybach extrémne SUV s cenovkou približne od 150 000 eur naozaj uviedol.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×