Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Exkluzívny pohľad: Ako má vyzerať BMW radu 1?

VIDEO
BMW už začína odhaľovať ďalšiu generáciu radu 1. Kompaktný hatchback čakajú revolučné zmeny z hľadiska pohonu i techniky, ale aj dizajnu exteriéru či interiéru. Čo od neho môžeme očakávať?
2 04.04.2019 / Filip Kadlečík

Bavorský výrobca postupne završuje modernizáciu najlacnejšieho BMW na trhu - radu 1. Vďaka prvej várke oficiálnych informácií zo začiatku tohto týždňa už definitívne vieme, že kompaktný hatchback bude stáť na novej platforme s prioritou predného pohonu kolies. Spoliehať by sa mal najmä na štvorvalce, pričom vrcholom bude verzia M135i xDrive s prepĺňaným dvojlitrovým štvorvalcom ladeným na 225 kW (306 k) a cca 450 Nm.

O technike už čo-to vieme, dizajn si však BMW stále necháva pre seba. My už ale vďaka vizualizáciám nemeckého Auto Bildu tušíme, ako približne bude novinka po odhalení vyzerať. Dobre informovaní grafici sa mýlia len málokedy a tak ich zobrazenia ešte neodhalených vozidiel bývajú veľmi presné. Svedčí o tom i podobnosť medzi fotkami s kamuflážou a “reálnejšou” predstavou umelca.

Vpredu po vzore ostatných modelov značky možno očakávať väčšie ladvinky, rast sa ale dotkne aj full-LED reflektorov. Predný nárazník dostane najmä v prípade M-paketov agresívne tvary. Opačnú stratégiu bavorský kompakt uplatní na svojom profile, ktorý bude mať jednoduché a čisté línie.

BMW radu 1: Revolúcia už klope na dvere

Bavorská automobilka zverejnila zábery z testovania a zároveň prezradila niektoré detaily, pričom spomenula aj model M135i xDrive.

Jednoduchosť sa má uplatňovať aj na zadnej časti. Koncové svetlá s diódovou architektúrou dostanú charakteristický svetelný podpis a tvar prebratý z väčších modelov značky. Zadný nárazník by mal mať jednoduché tvary ozdobené dvojicou “prieduchov” na bokoch. Celkovo sa zdá, že BMW dá jednotke veľmi čistý dizajn, bude mať široký postoj a opticky klesajúco strechu. Už teraz, aspoň na neoficiálnych vizualizáciach, vyzerá k svetu.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×