Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Interiér Škody Kamiq: Staví na veľký priestor

Škoda Kamiq absolvuje svoju svetovú premiéru už o pár mesiacov na pôde ženevského výstaviska. Po sérii prvých odhalení exteriéru vozidla teraz Mladá Boleslav zverejnila pohľad na interiér novinky.
2 1 príspevok 06.02.2019 / Filip Kadlečík

Už dlhšie sa hovorilo o tom, že Škoda Scala bude pre automobilku dôležitá nielen ako duchovný nástupca modelu Rapid, ale že zároveň udá tón pre interiéry českých vozidiel aj do budúcnosti. Teraz sa po prvýkrát ukázalo, že tento predpoklad sa naplní do bodky. Škoda Kamiq toži dostáva kabínu s takmer totožným vzhľadom.

Interiér Škody Kamiq sa bude držať smeru určeného modelom Scala 2 fotografie v galérii Interiér Škody Kamiq sa bude držať smeru určeného modelom Scala Zdroj: Škoda

Podobne ako Scala, aj Kamiq sa bude môcť za príplatok pochváliť technologicky vyspelým kokpitom, ktorý bude pozostávať z virtuálneho prístrojového štítu s uhlopriečkou 10,25” a plávajúceho displeja infotainmentu s plne dotykovým ovládaním.

Samozrejmosťou je i prítomnosť multifunkčného volantu, bezkľúčového štartovania, nového panelu klimatizácie či bezdrôtového nabíjania. Na želanie Kamiq ponúkne aj sedadlá čalúnené mikrovláknom Suedia, ambientné podsvietenie či interiérové dekory so špeciálnou povrchovou úpravou.

Test Arona FR 1.5 EVO: Ide hlavne o motor

Seat Arona si už krátko po debute získal záujem verejnosti a zdá sa, že by mohlo ísť o predajne úspešný model. My sme už tento typ otestovali, tentokrát sme sa však pozreli na zúbok vrcholnej...

Sesterský automobil modelov T-Cross a Arona ponúkne rázvor s dĺžkou 2 651 mm, ktorým prekoná obidvoch koncernových konkurentov. Arona disponuje rázvorom s dĺžkou 2 566 mm, T-Cross zasa 2 563 mm. Dá sa teda očakávať, že spomedzi trojice rovnocenných modelov ponúkne malé SUV Škody najväčší vnútorný priestor. Rast by mali pocítiť najmä cestujúci v druhom rade sedadiel, kapacita kufra totiž vrcholí na cifre 400 litrov. Presne toľko ponúka aj skôr predstavený Seat.


Video
Najnovšie články
Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?

Kalifornský elektromobil sa vyhol tvrdému stretu so šoférom idúcim na červenú, rýchlosť brzdenia naznačuje zásah bezpečnostného systému.

Tesla asi zabránila kolízii: Blesková reakcia

Situácia na ropných trhoch pripomína horskú dráhu. Raz nahor, raz nadol. Tentokrát sa zdá, že marec veľa radosti neprinesie.

Benzín a nafta: Čaká vodičov drahá jar?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×