Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mazda avizuje pre Ženevu záhadné SUV

Druhý člen novej generácie vozidiel značky využije dospelejšiu verziu jazyka Kodo i modernú architektúru, dostane aj motor Skyactiv-X.
1 06.02.2019 / Marek Pokrývka

Do opätovného otvorenia výstaviska Palexpo v západnom výbežku Švajčiarsku už zostáva len necelý mesiac. Na ďalšom ročníku významného medzinárodného autosalóna bude nepochybne plejáda noviniek, medzi ktoré chce svojou troškou prispieť aj Mazda. Japonská automobilka avizuje pre Ženevu záhadné SUV naznačené prvotným obrázkom.

Identita nového kompaktného SUV zatiaľ nie je celkom jasná

Tmavá fotografia bližšie nešpecifikovaného vozidla kompaktnej veľkosti necháva vyniknúť koncové svetlá, ktoré využívajú diódové trubice. Vidieť môžeme tiež časť siluety či nárazníka. Odhalené detaily sú však príliš slabé na to, aby bolo možné jasne odhaliť identitu. No nepôjde o žiaden facelift. Výrobca spomína novú generáciu modelov tejto značky, ktorú nedávno otvorila Mazda3.

Nová Mazda3 do detailu: Veľká galéria kompaktu

Nová Mazda3 je konečne na svete, Japonci z nej strhli plachtu dnes ráno. Podľa očakávaní prináša atraktívny dizajn, pochváliť sa bude môcť i prelomovým agregátom z rodiny Skyactiv-X s technológiou...

SUV využije nielen aktuálnu verziu dizajnového jazyka Kodo, ktorú Japonci označujú za dospelejšiu, ale tiež vylepšenú architektúru a moderné motory. Chýbať nemá agregát Skyactiv-X spájajúci niektoré výhody benzínových i naftových pohonných jednotiek. Tajomstvom zahalený model je určený pre sériovú výrobu, no na ženevskom autosalóne môže debutovať len jeho koncept. Žeby predobraz ďalšej generácie CX-3? Alebo nebodaj nástupca dynamického typu CX-4, ktorý doposiaľ Mazda predávala len v Číne? To sa dozvieme počas najbližších týždňov.


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×