Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mazda avizuje pre Ženevu záhadné SUV

Druhý člen novej generácie vozidiel značky využije dospelejšiu verziu jazyka Kodo i modernú architektúru, dostane aj motor Skyactiv-X.
1 06.02.2019 / Marek Pokrývka

Do opätovného otvorenia výstaviska Palexpo v západnom výbežku Švajčiarsku už zostáva len necelý mesiac. Na ďalšom ročníku významného medzinárodného autosalóna bude nepochybne plejáda noviniek, medzi ktoré chce svojou troškou prispieť aj Mazda. Japonská automobilka avizuje pre Ženevu záhadné SUV naznačené prvotným obrázkom.

Identita nového kompaktného SUV zatiaľ nie je celkom jasná

Tmavá fotografia bližšie nešpecifikovaného vozidla kompaktnej veľkosti necháva vyniknúť koncové svetlá, ktoré využívajú diódové trubice. Vidieť môžeme tiež časť siluety či nárazníka. Odhalené detaily sú však príliš slabé na to, aby bolo možné jasne odhaliť identitu. No nepôjde o žiaden facelift. Výrobca spomína novú generáciu modelov tejto značky, ktorú nedávno otvorila Mazda3.

Nová Mazda3 do detailu: Veľká galéria kompaktu

Nová Mazda3 je konečne na svete, Japonci z nej strhli plachtu dnes ráno. Podľa očakávaní prináša atraktívny dizajn, pochváliť sa bude môcť i prelomovým agregátom z rodiny Skyactiv-X s technológiou...

SUV využije nielen aktuálnu verziu dizajnového jazyka Kodo, ktorú Japonci označujú za dospelejšiu, ale tiež vylepšenú architektúru a moderné motory. Chýbať nemá agregát Skyactiv-X spájajúci niektoré výhody benzínových i naftových pohonných jednotiek. Tajomstvom zahalený model je určený pre sériovú výrobu, no na ženevskom autosalóne môže debutovať len jeho koncept. Žeby predobraz ďalšej generácie CX-3? Alebo nebodaj nástupca dynamického typu CX-4, ktorý doposiaľ Mazda predávala len v Číne? To sa dozvieme počas najbližších týždňov.


Video
Najnovšie články
Častá chyba vodičov: Čo robia pri tankovaní zle?

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×