Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Corvette C7: Rozlúčka s motorom vpredu

Do predaja prichádza finálna séria siedmeho evolučného stupňa americkej legendy, dostupná je vo verziách Grand Sport a Z06.
2 04.02.2019 / Marek Pokrývka

Príprava konečných edícií je rozšírenou praxou, automobilky nimi dávajú zbohom končiacim typom či ich jednotlivým generáciám. Zväčša nejde o nič významné. No v prípade severoamerickej športovej ikony Corvette C7 má posledné vydanie špeciálnu príchuť, je to totiž rozlúčka s motorom vpredu. Už dlho chystaný nástupca presunie osemvalce doprostred.

Final Edition ukončuje jednu éru športového vozidla z USA 2 fotografie v galérii Final Edition ukončuje jednu éru športového vozidla z USA Zdroj: Chevrolet

Bodku za vyše šiestimi dekádami s jednotnou základnou koncepciou dáva Chevrolet aj na európskych trhoch, kde napriek svojmu odchodu túto legendu naďalej predáva. Final Edition ponúkne pre kupé Grand Sport a Z06. Základným špecifikom sú dve špeciálne zvolené farby, na výber je oranžový lak Sebring Orange Tintcoat alebo sivý variant Ceramic Matrix Gray.

Karoséria americkej legendy disponuje v prípade voľby balíka Z07 karbónovým predným spojlerom a prahmi z rovnakého materiálu, vzadu doplnky pokračujú menším krídlom. Blatníky vypĺňajú čierne disky kolies obuté do pneumatík Michelin Pilot Sport Cup 2. Rovnakú farbu nesie viacero exteriérových dielcov, vrátane grafík v bočných partiách obsahujúcich označenie rozlúčkového vyhotovenia. Strmene karbónovo-keramických bŕzd Brembo sú odeté do striebornej.

Interiér rozlúčkovej verzie automobilka neukázala, no spomína čalúnenie čiernou kožou nappa a semišom s kontrastným prešívaním. V kabíne majú mať slovo aj lakované uhlíkové vlákna. Štandardné vybavenie asi bude slušné, obsahovať má aj palubnú telemetriu.

Podpis rozlúčkového špeciálnu sa nachádza v bočnej časti 2 fotografie v galérii Podpis rozlúčkového špeciálnu sa nachádza v bočnej časti Zdroj: Chevrolet

Po technickej stránke zostalo vozidlo nezmenené. V prípade modelu Grand Sport hovoríme o atmosférickom osemvalci LT1 so zdvihovým objemom 6,2 litra a výkonom 343 kW (460 k), kým variant Z06 poháňa rovnako veľký kompresorom prepĺňaný agregát LT4. Ten produkuje maximálne až 485 kW (659 k). Kombinovať ho možno len so sedemstupňovým manuálom, slabšia verzia ponúka aj automat s ôsmimi stupňami.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Špeciálny model ukončujúci éru Corvette s motorom uloženým pod prednou kapotou prichádza aktuálne do predaja. Chevrolet si zaň na nemeckom trhu pýta od 116 500 eur, v prípade nadopovaného vyhotovenia je odrazovým mostíkom suma tesne pod hranicou 140-tisíc.


Video
Najnovšie články
Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach

Európania stále kupujú menej áut, minimálne v prvých dvoch mesiacov tohto roka. Pocítil to aj Volkswagen a rovnako ako v prípade Škody bol hlavnou príčinou...

Slabý február hlásia všetky európske automobilky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×