Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Kamiq: Prvé skice odhaľujú takmer všetko

FOTO
Škoda začína s postupným odhaľovaním ďalšieho modelu. Podobne ako pri iných premiérach v ostatných rokoch, aj tentokrát o ňom všetky informácie uvoľňuje v jednotlivých balíkoch. Čo o novinke prezradili skice?
2 6 príspevkov 30.01.2019 / Filip Kadlečík

Automobilka z Mladej Boleslavi čoskoro naplní svoju európsku ponuku SUV. Na jej vrchole aktuálne stojí sedemmiestny Kodiaq, pod ním nájdete o niečo menší Karoq. Pozíciu najlacnejšieho a najmenšieho SUV si privlastní Kamiq, novinka, ktorú do detailu spoznáme na marcovom autosalóne v Ženeve.

Predná časť bude mať vďaka úzkemu dennému svieteniu agresívny výraz 2 fotografie v galérii Predná časť bude mať vďaka úzkemu dennému svieteniu agresívny výraz Zdroj: Škoda

Škoda nedávno potvrdila dohady o názve modelu, zároveň prostredníctvom krátkeho videa upozornila na jeho charakteristickú črtu - delené predné LED reflektory, ktoré ešte nemá žiadna iná Škoda. Narozdiel od Kodiaqu či Karoqu tu totiž je denné diódové svietenie úplne oddelené od hlavnej výbojky a zároveň plní i funkciu dynamickej smerovky. Technológia, ktorou kedysi upútalo Audi, sa už teda udomácňuje aj v ponuke Škody.

Predná časť sa má vyznačovať agresívnym vzhľadom, ktorému pomáha široká a úzka čelná maska či výrazne tvarovaný nárazník. Profil bude už klasicky oživovať niekoľko prelisov vrátane toho klasického, ktorý sa tiahne od denného svietenia až ku koncovým svetlám.

Zadok zjavne prevezme niektoré prvky známe z modelu Scala 2 fotografie v galérii Zadok zjavne prevezme niektoré prvky známe z modelu Scala Zdroj: Škoda

Zadnú časť Kamiqu máme možnosť vidieť vôbec po prvýkrát. Aj tu bude, zdá sa, muziku tvrdiť výrazne tvarovaný nárazník. Koncové svetlá sa už na prvý pohľad ponášajú na tie, ktoré už poznáme z novinky Scala. Pred oficiálnou premiérou, ktorá sa pravdepodobne uskutoční v priebehu prvého marcového týždňa, ešte Škoda určite zverejní niekoľko záberov novinky. Tie o dizajne finálneho produktu prezradia viac, než prvé skice.

Najmenšie SUV Škoda: Poznáme označenie

Mladá Boleslav pokrstila svoju novinku rovnakým názvom, aký už používa v Číne. Dvojica vozidiel však okrem mena nemá veľa spoločného.


Video
Najnovšie články
Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Koncom mesiaca by malo podľa neoficiálnych zdrojov debutovať SUV-kupé značky Porsche, aktuálne sa objavil jeho náčrt.

Cayenne Coupé: Je toto oficiálna skica?

Príchod elektromobilov a brexit poriadne otriasajú európskym automobilovým trhom. Po Volkswagene je ďalšou obeťou Ford, ktorý na starom kontinente zruší tisíce...

Ford berie červené pero: V Nemecku prepustí tisíce ľudí

Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol. Hlavným dôvodom bolo oslabenie čínskeho trhu.

Február bol slabý nielen pre Škodu, ale aj pre VW

Ak si bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn myslel, že dieselgate sa už pre neho skončil, mýlil sa. Spolu s koncernom aj on osobne čelí žalobu pre burzový...

Burzový dozor v USA žaluje VW a Martina Winterkorna

Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

Kupé mixujúce retro rysy s modernými riešeniami technicky vychádza z Lamborghini, oproti nemu však stojí takmer trojnásobok.

Ares Panther: De Tomaso pre 21. storočie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×