Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Kamiq: Prvé skice odhaľujú takmer všetko

FOTO
Škoda začína s postupným odhaľovaním ďalšieho modelu. Podobne ako pri iných premiérach v ostatných rokoch, aj tentokrát o ňom všetky informácie uvoľňuje v jednotlivých balíkoch. Čo o novinke prezradili skice?
2 6 príspevkov 30.01.2019 / Filip Kadlečík

Automobilka z Mladej Boleslavi čoskoro naplní svoju európsku ponuku SUV. Na jej vrchole aktuálne stojí sedemmiestny Kodiaq, pod ním nájdete o niečo menší Karoq. Pozíciu najlacnejšieho a najmenšieho SUV si privlastní Kamiq, novinka, ktorú do detailu spoznáme na marcovom autosalóne v Ženeve.

Predná časť bude mať vďaka úzkemu dennému svieteniu agresívny výraz 2 fotografie v galérii Predná časť bude mať vďaka úzkemu dennému svieteniu agresívny výraz Zdroj: Škoda

Škoda nedávno potvrdila dohady o názve modelu, zároveň prostredníctvom krátkeho videa upozornila na jeho charakteristickú črtu - delené predné LED reflektory, ktoré ešte nemá žiadna iná Škoda. Narozdiel od Kodiaqu či Karoqu tu totiž je denné diódové svietenie úplne oddelené od hlavnej výbojky a zároveň plní i funkciu dynamickej smerovky. Technológia, ktorou kedysi upútalo Audi, sa už teda udomácňuje aj v ponuke Škody.

Predná časť sa má vyznačovať agresívnym vzhľadom, ktorému pomáha široká a úzka čelná maska či výrazne tvarovaný nárazník. Profil bude už klasicky oživovať niekoľko prelisov vrátane toho klasického, ktorý sa tiahne od denného svietenia až ku koncovým svetlám.

Zadok zjavne prevezme niektoré prvky známe z modelu Scala 2 fotografie v galérii Zadok zjavne prevezme niektoré prvky známe z modelu Scala Zdroj: Škoda

Zadnú časť Kamiqu máme možnosť vidieť vôbec po prvýkrát. Aj tu bude, zdá sa, muziku tvrdiť výrazne tvarovaný nárazník. Koncové svetlá sa už na prvý pohľad ponášajú na tie, ktoré už poznáme z novinky Scala. Pred oficiálnou premiérou, ktorá sa pravdepodobne uskutoční v priebehu prvého marcového týždňa, ešte Škoda určite zverejní niekoľko záberov novinky. Tie o dizajne finálneho produktu prezradia viac, než prvé skice.

Najmenšie SUV Škoda: Poznáme označenie

Mladá Boleslav pokrstila svoju novinku rovnakým názvom, aký už používa v Číne. Dvojica vozidiel však okrem mena nemá veľa spoločného.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×