Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Polestar 2: Elektrický sedan už onedlho

Tesla Model 3 dostane severského súpera, ktorý by mal dosahovať najvyšší výkon asi 400 koní a na jedno nabitie prejsť 480 km.
1 07.01.2019 / Marek Pokrývka

Volvo predvlani prekvapilo verejnosť oznámením, že svoju športovú divíziu Polestar plánuje transformovať na formálne samostatnú značku venujúcu sa alternatívnym pohonom. Pod jej vlajkou ešte v rovnakom roku debutoval model 1. Silný dvojdverový plug-in hybrid neskrýva svoje gény a momentálne naďalej prechádza testami. Firma však už pripravuje ďalší produkt.

Odhaľovaciu kampaň na model Polestar 2 začali Švédi zadnou časťou

Švédska automobilka v týchto dňoch zverejnila prvú ochutnávku vozidla, ktoré bude označené číslom 2. Malo by ísť o dynamicky tvarovaný sedan s čisto elektrickými vnútornosťami. Obrázok zachytáva časť jeho veka batožinového priestoru, klesajúcej strechy a diódových koncových svetiel, podľa súčasných trendov prepojených pásom. Viac zatiaľ nevidieť. Polestar 2 údajne veľkosťou zapadne do strednej triedy, pôjde tak o priameho súpera pre Model 3 od Tesla Motors.

Kalifornskému elektromobilu má severská novinka konkurovať aj parametrami. Prvé technické informácie hovoria o maximálnom výkone okolo 294 kW (400 k) a dojazde na jedno nabitie dosahujúceho 300 míľ, čo je približne 480 kilometrov. To sú konkurencieschopné čísla. Skloňuje sa tiež moderný infotainment, ktorého základom by mal byť operačný systém Android.

Polestar 1: Severka podstupuje testovanie

Atraktívne hybridné kupé Polestar 1 bolo prvýkrát preverené na trati. Záznam z testovania zachytáva skúšku ovládateľnosti aj pri vysokých rýchlostiach.

Polestar 2 nepochybne využije množstvo dielcov materskej spoločnosti, napriek tomu by sa elektrický sedan mal dizajnovo výraznejšie odlíšiť od modelov Volvo. Na bližšie zhodnotenie dizajnu asi nebudeme veľa čakať. Švédsky elektromobil má debutovať už onedlho, aj keď presný dátum nepoznáme. Premiéra môže prebehnúť na výstave NAIAS v Detroite.


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×