Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Passat odhalený v Číne asi príde aj do USA

Dizajnové skice naznačujú rovnakú identitu dvojice verzií sedanu, ukazujú však aj drobné rozdiely a športový balík R-Line.
3 1 príspevok 18.12.2018 / Marek Pokrývka

Tohtoročná sezóna autosalónov je za nami, tú nasledujúcu otvorí už tradične severoamerický Detroit. O viacerých debutantoch pripravených pre výstavu známu pod skratkou NAIAS už vieme. Chýbať na nej nebude ani Volkswagen, ktorý plánuje predstaviť komplexne zmodernizovaný Passat. Jeho vzhľad firma aktuálne naznačila prostredníctvom náčrtov.

Na detroitskom výstavisku sa ukáže Passat určený pre Spojené štáty 3 fotografie v galérii Na detroitskom výstavisku sa ukáže Passat určený pre Spojené štáty Zdroj: Volkswagen

Skice ukazujú modrý exemplár sedanu s výrazne dynamickým nádychom. Môžu za to prehnané tvary, najmä obrovské kolesá. Tie budú nepochybne v skutočnosti omnoho menšie. Základné línie sa však s veľkou pravdepodobnosťou meniť nebudú a znamená tak jednu vec. Variant odhalený pred dvomi mesiacmi v Číne asi príde aj do USA.

Dizajnové náčrty vyzerajú v základných črtách rovnako identicky s vyhotovením prezentovaným na pôde najľudnatejšej krajiny sveta, výnimkou je napríklad predná kapota s viacerými prelismi. Rozdielne sú tiež kolesá a nárazníky. No vzhľadom na ich športový štýl predpokladáme, že ide o súčasť balíka R-Line obsahujúceho aj zdvojené lichobežníky zakončujúce výfuk.

Volkswagen Passat sa zmení, už tušíme ako

Volkswagen má do konca roka predstaviť modernizovaný Volkswagen Passat. O novej podobe najobľúbenejšieho európskeho sedanu zatiaľ nič nevieme, predstavu nám však môže dať premiéra jeho čínskeho...

Na potvrdenie rovnakej identity dvojice si ešte chvíľu musíme počkať, stále nemožno vylúčiť ani scenár dvojice podobných vozidiel. Volkswagen totiž bude oba modely montovať lokálne. Čínsky model má schádzať z pásov továrne v Nanjingu, americký zasa bude produkovať fabrika Chattanooga. Európsky variant s nemeckým pôvodom bude bezpochyby v mnohých aspektoch odlišný. Jeho premiéra sa má odohrať v prvej polovici budúceho roka, hlavným kandidátom na miesto premiéry je marcová Ženeva.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×