Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Elektrický hyperšport Lotus a Corvette C8

KLEBETY TÝŽDŇA Audi chystá súrodenca modelu VW I.D., BMW M3 využije karbón i vstrekovanie vody a pick-up Hyundai je na spadnutie.
8 16.12.2018 / Marek Pokrývka

Hatchback Audi e-tron a nové BMW M3

Audi údajne pripravuje ďalší koncept nesúci označenie e-tron. Už v najbližších mesiacoch má ukázať kompaktný hatchback, z ktorého neskôr prichystá sériový produkt. Postavený bude na platforme MEB. Elektromobil má byť koncernovým súrodencom modelu I.D. od materskej značky Volkswagen, dvojica sa teda podelí o technické riešenia. Premiéra sa asi odohrá v Ženeve.

Športová verzia trojky má byť citeľne ľahšia než tá dosluhujúca 8 fotografií v galérii Športová verzia trojky má byť citeľne ľahšia než tá dosluhujúca Zdroj: BMW

BMW M3 využije v nasledujúcej generácii viacero moderných prvkov. V konštrukcii má mať silné slovo karbón, okrem iného z neho má pozostávať strecha. Pod kapotou sa zasa asi objaví systém vstrekovania vody už použitý na limitovanom kupé M4 GTS. Aktuálne sa hovorí o výkone okolo 350 kW (476 k). Ako je už dávnejšie známe, k dispozícii bude manuálna i automatická prevodovka.

Pick-up chystajú značky Ford i Hyundai

Ford patrí k najsilnejším menám v segmente pick-upov. Na domácej pôde boduje najmä modelovým radom F-150, mimo Severnej Ameriky je pomerne úspešný typ Ranger. Portfólio takýchto produktov vraj Modrý ovál plánuje ešte rozšíriť, vyvíjať má menšie vozidlo postavené na rovnakej platforme ako Focus. Pokrstiť by ho mohol už predvlani patentovaným názvom Courier. Isté to zatiaľ nie je, no hlavným cieľom novinky môžu byť juhoamerické štáty. Európa je otázna.

Z konceptu Santa Cruz sa má čoskoro stať sériový automobil 8 fotografií v galérii Z konceptu Santa Cruz sa má čoskoro stať sériový automobil Zdroj: Hyundai

Hyundai naznačil plány na vstup medzi automobily s otvorenou korbou v roku 2015 prostredníctvom štúdie Santa Cruz, odvtedy sa šušká o sériovom produkte tohto razenia. Už čoskoro sa vraj stane realitou. Terénne schopnosti pri ňom nebudú hlavnou prioritou, pevný rám či tuhé nápravy netreba čakať. Základom vozidla má byť platforma pre SUV. Pozitívom tohto riešenia budú dobré jazdné vlastnosti i vysoká úroveň komfortu, pričom rovnakú techniku môže časom využiť aj pick-up Kia.

Corvette Manta Ray a elektromobil Lotus

Chevrolet Corvette dostane onedlho ôsmu generáciu, ktorá bude revolučná pre centrálne umiestnenie motora. Jej uvedenie sa očakávalo na januárovom autosalóne v Detroite. Čerstvé správy však tvrdia, že z dôvodu elektrických komplikácií bude mať vývoj asi polročné omeškanie. Novou informáciou je tiež údajný prívlastok Manta Ray. Corvette C8 má využiť tri rôzne veľké osemvalce, z toho dva budú mať pár turbodúchadiel. Všetky motory asi doplní dvojspojková prevodovka.

Elektromobil by sa dizajnovo mohol inšpirovať aj štúdiou Elite 8 fotografií v galérii Elektromobil by sa dizajnovo mohol inšpirovať aj štúdiou Elite Zdroj: Lotus

Lotus vraj plánuje vstúpiť do vznikajúceho segmentu elektrických hyperšportov. Pracuje na projekte nazvanom Omega, ktorý by sa mal stať realitou začiatkom nasledujúcej dekády. Kupé vraj dostane štvorciferný výkon a pohon všetkých kolies. Keďže ide o produkt britskej značky Lotus, veľký dôraz bude kladený na nízku hmotnosť. Hovorí sa o cene vyše dva milióny eur.

Lacné elektrické SUV od VW a hybrid 911

KLEBETY TÝŽDŇA Ferrari pripravuje dvanásťvalcový roadster, Lexus chystá špičkové SUV a Mazda pracuje na elektromobile.

Elektrický superšport AMG a sériový VW I.D.

Mercedes postavil svojho času najvýkonnejší sériovo vyrábaný elektromobil, ktorý odvodil od benzínového superšportu SLS AMG. Nemecká firma vraj momentálne zvažuje stavbu čohosi podobného. Duchovný nástupca elektrického kupé má potenciál byť podstatne úspešnejší, nakoľko situácia na trhu sa medzičasom výrazne zmenila a mnohé technológie výrazne zlacneli. Ceny presahujúcej 400-tisíc eur sa teda asi netreba obávať.

Vzhľad elektrického hatchbacku VW sa asi nebude výrazne meniť 8 fotografií v galérii Vzhľad elektrického hatchbacku VW sa asi nebude výrazne meniť Zdroj: Volkswagen

Volkswagen predstavil na predvlaňajšom parížskom autosalóne koncept I.D. a teraz pripravuje jeho sériovú verziu, ktorá bude prvým členom novej elektrickej rodiny. Projekt sa momentálne preklenul do testovacej fázy. Na cestách sa prvýkrát podarilo odfotiť prototypy, ktoré napriek maskovaniu neskryli dizajn verne kopírujúci tvary štúdie. Najväčšou zmenou sú klasické spätné zrkadlá.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley

Napriek revolučným zmenám v technológiách existuje staré pravidlo, ktoré stále platí: nové autá sa musia opatrne zajazdiť. Spôsob, akým sa to udeje, nemožno...

Nevedomé chyby: Ako správne zajazdiť auto?

Začiatkom septembra spoznáme nástupcu kontroverzného malého SUV. Ponechá si viaceré charakteristické rysy, no môže vyzerať príťažlivejšie.

Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×