Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

VIDEO
Kórejská automobilka Hyundai predstaví svoje najväčšie SUV na autosalóne v Los Angeles. Pojme až ôsmich pasažierov a poháňať ho môže šesťvalec.
2 príspevky 15.11.2018 / Redakcia AUTO BILD

Množstvo automobiliek postupne zverejňuje informácie o novinkách, ktoré predstavia na autosalóne v Los Angeles. Výnimkou nie je ani Hyundai, ktorý je pripravený svetu svoju ukázať vlajkovú loď na poli SUV. Plaviť sa bude pod menom Palisade a na palubu prijme až osem cestujúcich.

Najväčší pripravovaný Hyundai nezaprie svoj príbuzenský vzťah s Kiou Telluride. Obe rozmerné esúvéčka zdieľajú rovnakú platformu a v zákulisí sa skloňuje aj využitie šesťvalcového motora zo Sorenta. Dizajnovú inšpiráciu môže Palisade čerpať aj od konceptu HDC-2 Grandmaster. V každom prípade pôjde o vlajkovú loď kórejskej automobilky v segmente SUV.

Hyundai hovorí o výraznom exteriéri novinky, ktorý sa dožaduje pozornosti. V interiéri budú využité prémiové materiály a samozrejmosťou majú byť najnovšie bezpečnostné prvky a technológie. O tom sa bude môcť presvedčiť až osem pasažierov vrátane vodiča.

Kia Telluride: Prekvapujúca premiéra v NY

Najväčšie SUV ázijskej značky sa predviedlo v New Yorku s výbavou do ťažkého terénu a Texasom ako nosnou témou.

Základom pre pomenovanie Palisade, ktoré by malo evokovať nadhľad a prosperitu, bola oblasť Pacific Palisades v americkej Kalifornii. V štátoch bude priestranné SUV dostupné v predaji od budúceho leta. Záujemcovia ale budú mať možnosť prezrieť si ho detailnejšie už na blížiacej sa auto šou v Los Angeles koncom novembra. Vtedy by už mala byť známa aj cena.


Video
Najnovšie články
Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×