Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

VIDEO
Kórejská automobilka Hyundai predstaví svoje najväčšie SUV na autosalóne v Los Angeles. Pojme až ôsmich pasažierov a poháňať ho môže šesťvalec.
2 príspevky 15.11.2018 / Redakcia AUTO BILD

Množstvo automobiliek postupne zverejňuje informácie o novinkách, ktoré predstavia na autosalóne v Los Angeles. Výnimkou nie je ani Hyundai, ktorý je pripravený svetu svoju ukázať vlajkovú loď na poli SUV. Plaviť sa bude pod menom Palisade a na palubu prijme až osem cestujúcich.

Najväčší pripravovaný Hyundai nezaprie svoj príbuzenský vzťah s Kiou Telluride. Obe rozmerné esúvéčka zdieľajú rovnakú platformu a v zákulisí sa skloňuje aj využitie šesťvalcového motora zo Sorenta. Dizajnovú inšpiráciu môže Palisade čerpať aj od konceptu HDC-2 Grandmaster. V každom prípade pôjde o vlajkovú loď kórejskej automobilky v segmente SUV.

Hyundai hovorí o výraznom exteriéri novinky, ktorý sa dožaduje pozornosti. V interiéri budú využité prémiové materiály a samozrejmosťou majú byť najnovšie bezpečnostné prvky a technológie. O tom sa bude môcť presvedčiť až osem pasažierov vrátane vodiča.

Kia Telluride: Prekvapujúca premiéra v NY

Najväčšie SUV ázijskej značky sa predviedlo v New Yorku s výbavou do ťažkého terénu a Texasom ako nosnou témou.

Základom pre pomenovanie Palisade, ktoré by malo evokovať nadhľad a prosperitu, bola oblasť Pacific Palisades v americkej Kalifornii. V štátoch bude priestranné SUV dostupné v predaji od budúceho leta. Záujemcovia ale budú mať možnosť prezrieť si ho detailnejšie už na blížiacej sa auto šou v Los Angeles koncom novembra. Vtedy by už mala byť známa aj cena.


Video
Najnovšie články
Extrémna špecialita: 400 koní pre Hyundai i30 N

PRVÁ JAZDA Druhá generácia modelu CLA prichádza vo veľkom štýle. Nadupaný kompakt ponúka to najlepšie, čo dnes do auta týchto rozmerov viete namontovať...

Jazda s novým CLA: Technologický koncert

Okrem tria sériových modelov prezentovala automobilka dva koncepty, s ktorými tiež ráta do budúcnosti. Finálne produkty sa asi objavia iba v Číne.

Volkswagen uviedol v Šanghaji až päť SUV

VW Slovakia v snahe o optimalizáciu výroby bude postupne rušiť pracovné miesta, čo sa dotkne niekoľkých tisícov zamestnancov. Fabrika zároveň spustila internú...

Bratislavský Volkswagen zruší tisíce pracovných miest

Biturbo osemvalec dostupný v dvoch naladeniach zostal zachovaný, zmeny sa však okrem exteriérového dizajnu dotkli aj podvozka páru SUV.

Mercedes-AMG: Nový make-up pre GLC 63

Prechod na platformu CMP prinesie výrazné hmotnostné úspory, vďaka ktorým základná hodnota podlezie magickú jednu tonu.

Opel Corsa je aktuálne na veľkej diéte

Rapid nahrádza hatchback, ktorý spúšťa v rámci značky revolúciu. Prináša svieži dizajn karosérie i interiéru a moderné technológie.

Škoda Scala: Česi mieria kompaktom ozaj presne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×