Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

VIDEO
Kórejská automobilka Hyundai predstaví svoje najväčšie SUV na autosalóne v Los Angeles. Pojme až ôsmich pasažierov a poháňať ho môže šesťvalec.
2 príspevky 15.11.2018 / Redakcia AUTO BILD

Množstvo automobiliek postupne zverejňuje informácie o novinkách, ktoré predstavia na autosalóne v Los Angeles. Výnimkou nie je ani Hyundai, ktorý je pripravený svetu svoju ukázať vlajkovú loď na poli SUV. Plaviť sa bude pod menom Palisade a na palubu prijme až osem cestujúcich.

Najväčší pripravovaný Hyundai nezaprie svoj príbuzenský vzťah s Kiou Telluride. Obe rozmerné esúvéčka zdieľajú rovnakú platformu a v zákulisí sa skloňuje aj využitie šesťvalcového motora zo Sorenta. Dizajnovú inšpiráciu môže Palisade čerpať aj od konceptu HDC-2 Grandmaster. V každom prípade pôjde o vlajkovú loď kórejskej automobilky v segmente SUV.

Hyundai hovorí o výraznom exteriéri novinky, ktorý sa dožaduje pozornosti. V interiéri budú využité prémiové materiály a samozrejmosťou majú byť najnovšie bezpečnostné prvky a technológie. O tom sa bude môcť presvedčiť až osem pasažierov vrátane vodiča.

Kia Telluride: Prekvapujúca premiéra v NY

Najväčšie SUV ázijskej značky sa predviedlo v New Yorku s výbavou do ťažkého terénu a Texasom ako nosnou témou.

Základom pre pomenovanie Palisade, ktoré by malo evokovať nadhľad a prosperitu, bola oblasť Pacific Palisades v americkej Kalifornii. V štátoch bude priestranné SUV dostupné v predaji od budúceho leta. Záujemcovia ale budú mať možnosť prezrieť si ho detailnejšie už na blížiacej sa auto šou v Los Angeles koncom novembra. Vtedy by už mala byť známa aj cena.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×