Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aston Martin Valkyrie na čerstvých fotkách

Nekompromisné britské auto pravdepodobne spoznáme v Ženeve, v súčasnosti sa skloňuje systémový výkon 1 146 konských síl.
3 06.11.2018 / Marek Pokrývka

Už vyše dva roky počúvame o brutálnom hyperšporte, ktoré pripravuje Aston Martin spolu s pretekárskym tímom Red Bull F1. Pod menom Valkyrie bol vo forme prototypu prezentovaný na vlaňajšom ženevskom autosalóne. Počas leta ukázala automobilka reálnejšiu verziu bližšie k sériovému produktu a momentálne svoj krok zopakovala. Zverejnila tri nové obrázky.

Počas ostatného roka sa na aute viditeľne zmenilo zopár detailov 3 fotografie v galérii Počas ostatného roka sa na aute viditeľne zmenilo zopár detailov Zdroj: Aston Martin

Na čerstvých fotkách je kupé s extrémnou aerodynamikou oblečené do dvojfarebného laku prechádzajúceho z bledej modrej do tmavého odtieňa. Vozidlo okrem toho disponuje viacerými karbónovými dielcami. Od predtým prezentovaného exemplára sa popri farbe odlišuje diskami kolies i niektorými detailmi, ako je napríklad tvar krídla či prahov pred zadnou nápravou.

Karoséria stále neobsahuje spätné zrkadlá, rovnako ako konkurenčný McLaren Speedtail má anglická novinka použiť namiesto nich kamery. Interiér bude preto obsahovať štyri obrazovky. Podľa aktuálneho záberu sa karbónom obsypaný minimalistický kokpit počas ostatného roka nijak nezmenil, pribudli akurát šesťbodové bezpečnostné pásy zaváňajúce motoršportom.

McLaren Speedtail vstupuje do klubu 400+

Hybridný hyperšport má karosériu podriadenú aerodynamike s množstvom zaujímavých detailov, trojmiestny interiér a pohon s výkonom 1 050 koní.

Popri publikovaný týchto obrázkov neprezradil Aston Martin žiadne nové informácie. Už v minulosti sa hovorilo o 6,5-litrovom dvanásťvalci, ktorého ladenie má na starosti Cosworth. Spaľovaciu jednotku doplnia elektromotory systému KERS prevzatého od chorvátskej firmy Rimac. Aktuálne sa hovorí o výkone až 843 kW (1 146 k), pričom hmotnosť by mala výrazne podliezť 1 146 kilogramov. Finálna premiéra nekompromisného auta sa pravdepodobne odohrá na jar v Ženeve.


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×