Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aston Martin Valkyrie na čerstvých fotkách

Nekompromisné britské auto pravdepodobne spoznáme v Ženeve, v súčasnosti sa skloňuje systémový výkon 1 146 konských síl.
3 06.11.2018 / Marek Pokrývka

Už vyše dva roky počúvame o brutálnom hyperšporte, ktoré pripravuje Aston Martin spolu s pretekárskym tímom Red Bull F1. Pod menom Valkyrie bol vo forme prototypu prezentovaný na vlaňajšom ženevskom autosalóne. Počas leta ukázala automobilka reálnejšiu verziu bližšie k sériovému produktu a momentálne svoj krok zopakovala. Zverejnila tri nové obrázky.

Počas ostatného roka sa na aute viditeľne zmenilo zopár detailov 3 fotografie v galérii Počas ostatného roka sa na aute viditeľne zmenilo zopár detailov Zdroj: Aston Martin

Na čerstvých fotkách je kupé s extrémnou aerodynamikou oblečené do dvojfarebného laku prechádzajúceho z bledej modrej do tmavého odtieňa. Vozidlo okrem toho disponuje viacerými karbónovými dielcami. Od predtým prezentovaného exemplára sa popri farbe odlišuje diskami kolies i niektorými detailmi, ako je napríklad tvar krídla či prahov pred zadnou nápravou.

Karoséria stále neobsahuje spätné zrkadlá, rovnako ako konkurenčný McLaren Speedtail má anglická novinka použiť namiesto nich kamery. Interiér bude preto obsahovať štyri obrazovky. Podľa aktuálneho záberu sa karbónom obsypaný minimalistický kokpit počas ostatného roka nijak nezmenil, pribudli akurát šesťbodové bezpečnostné pásy zaváňajúce motoršportom.

McLaren Speedtail vstupuje do klubu 400+

Hybridný hyperšport má karosériu podriadenú aerodynamike s množstvom zaujímavých detailov, trojmiestny interiér a pohon s výkonom 1 050 koní.

Popri publikovaný týchto obrázkov neprezradil Aston Martin žiadne nové informácie. Už v minulosti sa hovorilo o 6,5-litrovom dvanásťvalci, ktorého ladenie má na starosti Cosworth. Spaľovaciu jednotku doplnia elektromotory systému KERS prevzatého od chorvátskej firmy Rimac. Aktuálne sa hovorí o výkone až 843 kW (1 146 k), pričom hmotnosť by mala výrazne podliezť 1 146 kilogramov. Finálna premiéra nekompromisného auta sa pravdepodobne odohrá na jar v Ženeve.


Video
Najnovšie články
Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti

Slovenský štátny rozpočet si vlani na mýtnom pre kamióny prilepšil o 213 miliónov eur. Najväčší podiel mali 12-tonové kamióny a vozidlá zo zahraničia.

Vlani sa u nás vybralo na mýtnom 213 miliónov eur

Spomedzi všetkých inzerovaných ojazdených vozidiel na Slovensku až tretinu tvorili autá zo zahraničia. Tie však prinášajú najväčšie riziká, najmä z hľadiska...

Tretina inzerovaných jazdeniek bola z dovozu

Už predstavené modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross doplní český príbuzný, ktorý bude dizajnovo vychádzať zo štúdie Vision X.

Škoda avizuje malé SUV: Môže prekvapiť?

Japonec dostal okrem osvieženého dizajnu mierne vyšší výkon, vo verzii Track Edition disponuje množstvom karbónových dielcov i titánovým výfukom.

Lexus RC F sa vracia: Má aj okruhový balík
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×