Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen T-Cross: Fáza testov sa končí

Nemecký gigant chystá ďalšiu expanziu svojej športovo-úžitkovej rodiny. O drobcovi aktuálne informuje jeho filiálka v Brazílii, ktorá ho bude vyrábať. Zverejnenými technickými detailmi prekvapila.
6 09.10.2018 / Marek Pokrývka

O najmenšom SUV z Wolfsburgu počúvame už poriadne dlho, jeho koncept s otvorenou karosériou a prívlastkom Breeze mal premiéru ešte na ženevskom výstavisku v roku 2016. Momentálne sa produkt blíži do finále. Po zverejnení prvotnej skice, viacerých fotiek maskovaných prototypov a následne ďalších náčrtov doplnených videom Volkswagen o novom aute opäť informuje.

T-Cross bude schádzať z pásov brazílskej fabriky 6 fotografií v galérii T-Cross bude schádzať z pásov brazílskej fabriky Zdroj: Volkswagen

Brazílska divízia automobilky sa nechala počuť, že fáza testov typu T-Cross sa končí. Vozidlo popritom opäť ukázala v kamufláži. Zároveň prezradila viaceré detaily, ktoré prinášajú prekvapenie. VW chce evidentne na juhoamerických trhoch predávať inú verziu ako v Európe.

Kým na starom kontinente bude SUV merať na dĺžku 4 107 mm, z pásov továrne v São José dos Pinhais má schádzať s karosériou merajúcou 4 199 milimetrov. Výrazným natiahnutím prejde tiež rázvor charakterizovaný hodnotou 2 651 mm. Mierne odlišná bude výška, s údajom 1 568 milimetrov však rozdiel dosahuje iba desať dielikov. Zaujímavý je údaj o objeme batožinového priestoru. Napriek väčším celkovým rozmerom sa má hýbať v rozmedzí 373 až 420 litrov, kým európsky model ponúkne 455 l. Z uvedeného predĺženia budú teda profitovať najmä pasažieri.

Na juhoamerickom trhu bude SUV o niečo väčšie 6 fotografií v galérii Na juhoamerickom trhu bude SUV o niečo väčšie Zdroj: Volkswagen

Volkswagen T-Cross sa má na rozdiel od svojho mohutnejšieho brata T-Roc montovať výhradne s pohonom predných kolies, Južná Amerika môže rátať s dvomi prepĺňanými zážihovými motormi Total Flex. Oba budú prispôsobené na spaľovanie zmesi benzínu s etanolom. Ich objem nepoznáme, no verzia 200 TSI ponúkne výkon 94 kW (128 k) a model 250 TSI dosiahne 110 kW (150 k).

Volkswagen T-Cross na ďalších skiciach

Malé nemecké SUV bude postavené na platforme MQB A0, jeho zadná časť s prepojenými svetlami vnesie do dizajnu značky svieži vietor.

Rozmerovo menší variant určený pre Európu bude s veľkou pravdepodobnosťou disponovať najmä litrovým trojvalcom, ktorý môže doplniť agregát 1.5 TSI. Dostupnosť vznetového motora je zatiaľ otázna. Na zverejnenie bližších podrobnosti asi nebudeme čakať dlho, nakoľko sériová výroba vozidla by sa v Brazílii mala spolu s predajom rozbehnúť ešte do Vianoc.


Video
Najnovšie články
Volkswagen Golf: Číslo osem na fotkách

Volkswagen spúšťa celokoncernovú akciu, ktorou chce povzbudiť motoristov, aby svoje staré diesely vymenili za nové. Program je určený pre 14 najviac...

VW chce motivovať Nemcov k predaju starých dieselov

Jaguar Land Rover už čoskoro oficiálne spustí plnú prevádzku nitrianskej fabriky. Prvým modelom bude Land Rover Discovery, ročne by malo linky opustiť 150 000...

Land Rover už čoskoro spustí prevádzku v Nitre

Rovnica, že ten, kto často porušuje predpisy, rovnako často spôsobuje aj nehody, nemusí platiť vždy. Spochybňuje ju aj najnovšie porovnanie automobilových...

Pokuty a nehody: Ktoré autá ich majú najviac?

Na slovenský trh prichádza kórejský elektromobil, dostupný bude s dvomi verziami techniky. Silnejšie ponúkne na výber aj medzi úrovňami vybavenia.

Hyundai Kona: Koľko stojí elektrické SUV?

Obor stojaci na pôdoryse 5 151 x 2 000 milimetrov ponúka sedem alebo šesť miest, v Európe bude k dispozícii s tromi motormi.

BMW X7: Goliáš bavorských ulíc a lesov

Osemvalcové srdce Američana dostalo väčší kompresor a odolnejšie vnútornosti, vďaka tomu zvládne Jeep zhltnúť štvrť míle za 9,66 sekundy.

Hennessey: Vyše 1 200 koní pre Trackhawk
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×