Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen T-Cross: Fáza testov sa končí

Nemecký gigant chystá ďalšiu expanziu svojej športovo-úžitkovej rodiny. O drobcovi aktuálne informuje jeho filiálka v Brazílii, ktorá ho bude vyrábať. Zverejnenými technickými detailmi prekvapila.
6 09.10.2018 / Marek Pokrývka

O najmenšom SUV z Wolfsburgu počúvame už poriadne dlho, jeho koncept s otvorenou karosériou a prívlastkom Breeze mal premiéru ešte na ženevskom výstavisku v roku 2016. Momentálne sa produkt blíži do finále. Po zverejnení prvotnej skice, viacerých fotiek maskovaných prototypov a následne ďalších náčrtov doplnených videom Volkswagen o novom aute opäť informuje.

T-Cross bude schádzať z pásov brazílskej fabriky 6 fotografií v galérii T-Cross bude schádzať z pásov brazílskej fabriky Zdroj: Volkswagen

Brazílska divízia automobilky sa nechala počuť, že fáza testov typu T-Cross sa končí. Vozidlo popritom opäť ukázala v kamufláži. Zároveň prezradila viaceré detaily, ktoré prinášajú prekvapenie. VW chce evidentne na juhoamerických trhoch predávať inú verziu ako v Európe.

Kým na starom kontinente bude SUV merať na dĺžku 4 107 mm, z pásov továrne v São José dos Pinhais má schádzať s karosériou merajúcou 4 199 milimetrov. Výrazným natiahnutím prejde tiež rázvor charakterizovaný hodnotou 2 651 mm. Mierne odlišná bude výška, s údajom 1 568 milimetrov však rozdiel dosahuje iba desať dielikov. Zaujímavý je údaj o objeme batožinového priestoru. Napriek väčším celkovým rozmerom sa má hýbať v rozmedzí 373 až 420 litrov, kým európsky model ponúkne 455 l. Z uvedeného predĺženia budú teda profitovať najmä pasažieri.

Na juhoamerickom trhu bude SUV o niečo väčšie 6 fotografií v galérii Na juhoamerickom trhu bude SUV o niečo väčšie Zdroj: Volkswagen

Volkswagen T-Cross sa má na rozdiel od svojho mohutnejšieho brata T-Roc montovať výhradne s pohonom predných kolies, Južná Amerika môže rátať s dvomi prepĺňanými zážihovými motormi Total Flex. Oba budú prispôsobené na spaľovanie zmesi benzínu s etanolom. Ich objem nepoznáme, no verzia 200 TSI ponúkne výkon 94 kW (128 k) a model 250 TSI dosiahne 110 kW (150 k).

Volkswagen T-Cross na ďalších skiciach

Malé nemecké SUV bude postavené na platforme MQB A0, jeho zadná časť s prepojenými svetlami vnesie do dizajnu značky svieži vietor.

Rozmerovo menší variant určený pre Európu bude s veľkou pravdepodobnosťou disponovať najmä litrovým trojvalcom, ktorý môže doplniť agregát 1.5 TSI. Dostupnosť vznetového motora je zatiaľ otázna. Na zverejnenie bližších podrobnosti asi nebudeme čakať dlho, nakoľko sériová výroba vozidla by sa v Brazílii mala spolu s predajom rozbehnúť ešte do Vianoc.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×