Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Seat Tarraco ukazuje terénne schopnosti

VIDEO
SUV bude súrodencom českého typu Škoda Kodiaq, sedemmiestne dvojičky sa podelia o podvozkovú plošinu i väčšinu pohonných jednotiek.
6 07.09.2018 / Marek Pokrývka

O najväčšom členovi svojej športovo-úžitkovej rodiny informuje Seat viac než rok. Veľké haló urobil okolo výberu jeho označenia, do ktorého zapojil verejnosť. Zvíťazilo meno Tarraco. Spolu s ohlásením výsledkov Španieli naznačili vzhľad prednej časti, k tomu niekoľko týždňov dozadu pridali dátum premiéry. Krátko pred podujatím naplánovaným na 18. septembra sa vozidlo predvádza na videu.

Zo svojho dizajnu už Seat Tarraco prezradil niekoľko detailov 6 fotografií v galérii Zo svojho dizajnu už Seat Tarraco prezradil niekoľko detailov Zdroj: Seat

Dcérska značka koncernu Volkswagen zverejnila spot, v ktorom SUV ukazuje svoje terénne schopnosti.  Maskovaný prototyp vozidla v ňom inžinier testuje na prachu, štrku i ceste. Seat na záberoch spomína 6 jazdných režimov či možnosť schádzať kopce so sklonom až 70%. Taktiež hovorí o elektronických asistentoch, spomedzi nich vypichuje systém slúžiaci na zamedzenie prevráteniu sa.

Najväčšie SUV Seat sa bude volať Tarraco

Sedemmiestne vozidlo má stáť na rovnakom technickom základe ako Škoda Kodiq, no Španiel by mohol byť lacnejší.

Seat Tarraco bude súrodencom českého typu Škoda Kodiaq. Sedemmiestne koncernové dvojičky sa podelia o podvozkovú plošinu i väčšinu pohonných jednotiek, ak nie rovno všetky. Na scénu teda podľa všetkého prídu motory 1.4 TSI, 2.0 TSI či 2.0 TDI. Kompletné informácie sa dozvieme už o jedenásť dní, debut novinky sa odohrá v katalánskom meste Tarragona.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×