Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-Benz EQC má mať takmer 300 kW

VIDEO
Parametre sériovej verzie budú podobné ako v prípade štúdie. Vozidlo svoje tvary skrýva pod kamuflážou, nič moc neprezrádzajú ani pohľady do interiéru.
1 1 príspevok 06.08.2018 / Marek Pokrývka

Na pôde parížskeho autosalóne pravdepodobne spoznáme Mercedes-Benz EQC, prvý kompletný model spadajúci pod novú divíziu automobilky. Toto elektrické SUV bude vychádzať z konceptu Generation EQ. Nemecký výrobca už raz zverejnil fotografie z jeho testovania, teraz pridáva aj krátke video. V ňom padla jedna dôležitá informácia.

Stuttgart pokračuje v testovaní svojho elektrického SUV V

V spote z nedávneho testovania v Čiernom lese hovoria predstavitelia automobilky o výrobe až 90 prototypov. Jeden z nich zachytávajú zábery, vozidlo však svoje tvary stále skrýva pod kamuflážou. Nič moc neprezrádzajú ani krátke pohľady do interiéru. Na nich môžeme vidieť akurát béžovou kožou čalúnené sedadlá a časti dverných panelov, pričom všetko nesie jasný rukopis trojcípej hviezdy.

Mercedes-Benz: Ako testuje model EQC?

Prototypy elektromobilu sa momentálne nachádzajú v Španielsku, v minulosti ich nemecká automobilka skúšala v mnohých ďalších štátoch.

K pripravovanému elektromobilu sa vyjadrila pretekárka Susie Wolff, ktorá prezradila jeho výkon. Podľa jej slov má model EQC mať takmer 300 kW (408 k). Týmto číslom prezentoval Mercedes štúdiu automobilu, parametre sériovej verzie budú teda evidentne veľmi podobné. Očakávať asi môžeme aj dojazd dosahujúci 500 kilometrov na jedno nabitie.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×